Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.33/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dizziness
İrfan bey merhaba 3-4 ay önce size danismistim.O gunden sonra baya tedavi gordum sülük ,ozon ,hacamat ,ilac tedavisi baya bi doktor gezdim.Rahatsizligim sersemlik,bastigim yeri hissetmeme zemin yada bulundugum ortamin hareket ediyormus ucuyormus hissi, puslu gorme,kendimi ve bulundugum ortami net hissedememe .Cinlama ve duyma kaybi ,mide bulantisi hic yasamadim .6aydir bu rahatsizlikla ugrastim simdi sukur cok az etkileri kaldi puslu gorme tamamen bitti hafif bi bosluk hissi kaldi kafamda.Kan analizimde lenfosit yuksekligi cikti diger degerler normaldi.Doktorum kan tahliline bakarak bunun viral enfeksiyon sonucu yasadigimi soyledi.Virusten kaynaklandigini soyledi.5.ayimdan sonra cok rahatladim semptomlar nerdeyse bitti.Dizziness yasadigimin farkindayim ama yasadigim sey ic kulak enfeksiyonumu boyle bi rahatszilik var mi ic kulak enfeksiyonu diye...tesekkurler
ÖM
Vestibüler nörinit olabilir. Sadece burada dengesizliksen ziyade baş dönmesi bekleriz. Yine de atipik durumlar da oluyor elbet.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhabalar Doktor Bey, Benim 6 ay önce denge problemim başlaı 25 yaşındayım sporcu değilim aşırı stres ve yoğun çalışma sonrası problemlerim oluştu.Mide bulantısı kusma vb semtomlar yok. Yürürken denge problemi yaşıyorum ve aşırı sersemlik hissi var MR çektirdim sonucum temiz çıktı. Tüm denge testlerim yapıldı sonucunda sol kulakta %30 oranında vestibuler fonksiyon kaybı olduğunu söyledi KBB doktoru. Uzun zamandır betaserc vasoserc gibi ilaçları kullanıyorum etkisi olmadı.KBB doktorum tekrar betaserc yazdı 3 ay boyunca kullan ve egzersizleri yap geçer dedi. Şu an için 1 ay oldu herhangi bir düzelmem yok. Dizness oldğumu söyledi doktor. İşimin yğunluğundan dolayı sadece haftasonları dinlenebiliyorum o nda bana yetmiyor. Tekrardan eski halime kavuşma hayaliyle yaşıyorum. Ne zaman bu geçer doktor bey bana önerileriniz nelerdir.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınızdan kulak problemi olduğunu düşünmüyorum. Stres, sindirim sistemi v.b. üzerinde durulmasını öneririm. Denge testi yanılabilir, çoğunluk da öyle. İlaçlar ekstra tansiyon düşürebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam tekrar rahatsız edeceğim anemnez de eksik bilgiler verdiğimi fark ettim bu rahatsızlık bende bir buçuk sene önce başladı çok hafif derecede idi iki ay içinde geçmişti sonra tekrar başladı gibi oldu geçti en son yine nüks etti yaklaşık 6 aydır var ve şiddeti eskiye oranla devamlı olarak yürürken dengemi kuramıyorum VNG ENG tüm denge testleri yapıldı doktor %30 oranında vestibuler yetmezlik olduğunu söyledi ve hafif derecede nistagmus oldğunu söyledi bunu da vestibuler dengesizliğe bağladı ve egzersiz verdi. Dediğim gibi daha önceden tekrarlamıştı ve geçmişti şu an 6 aydır yine var geçmiyor sindirim sistemi ile ilgili ne gibi sorunlara yönelmeliyim cevabınız ve yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim.
ÖM
(02-05-2016, Saat:02:49 AM)umutdoğan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam tekrar rahatsız edeceğim anemnez de eksik bilgiler verdiğimi fark ettim bu rahatsızlık bende bir buçuk sene önce başladı çok hafif derecede idi iki ay içinde geçmişti sonra tekrar başladı gibi oldu geçti en son yine nüks etti yaklaşık 6 aydır var ve şiddeti eskiye oranla devamlı olarak yürürken dengemi kuramıyorum VNG ENG tüm denge testleri yapıldı doktor %30 oranında vestibuler yetmezlik olduğunu söyledi ve hafif derecede nistagmus oldğunu söyledi bunu da vestibuler dengesizliğe bağladı ve egzersiz verdi. Dediğim gibi daha önceden tekrarlamıştı ve geçmişti şu an 6 aydır yine var geçmiyor sindirim sistemi ile ilgili ne gibi sorunlara yönelmeliyim cevabınız ve yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim.

facebook meniere sendromu sayfasi
ÖM
Sindirim sistemi bozuklukları dengesizlik yapabiliyor. Kabızlık, ishal, ani mide muhtevasının boşalması gibi. Şeker gibi sistemik hastalıklar da ekarte edilmeli elbette. Hikaye Meniere hastalığına benzemiyor.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(02-05-2016, Saat:02:49 AM)umutdoğan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam tekrar rahatsız edeceğim anemnez de eksik bilgiler verdiğimi fark ettim bu rahatsızlık bende bir buçuk sene önce başladı çok hafif derecede idi iki ay içinde geçmişti sonra tekrar başladı gibi oldu geçti en son yine nüks etti yaklaşık 6 aydır var ve şiddeti eskiye oranla devamlı olarak yürürken dengemi kuramıyorum VNG ENG tüm denge testleri yapıldı doktor %30 oranında vestibuler yetmezlik olduğunu söyledi ve hafif derecede nistagmus oldğunu söyledi bunu da vestibuler dengesizliğe bağladı ve egzersiz verdi. Dediğim gibi daha önceden tekrarlamıştı ve geçmişti şu an 6 aydır yine var geçmiyor sindirim sistemi ile ilgili ne gibi sorunlara yönelmeliyim cevabınız ve yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim.

sadece meniere toplulugu degil dizziness rahatsizligi yasayanlarda var sizler gibi..bende dizzinesim yaklasik 1 yildir .. meniere sendromu sayfa facebook
ÖM
hocam tekrardan selamlar 1 yildir sitenizi takip etmekteyim.Sizede danismistim sıkıntılı donemlerimde 14 aydir dizziness sersemlik hastasiydim kusma cinlama basdonmesi yoktu.Ve bitti şükür 1aydir hersey normal dengem cok yavas duzeldi vucudumun dengeyi bulmasi uzun surdu yaklasik 13 ay kadar iyi calismalar
ÖM
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Bu başkaları için de umut olacaktır. Belki normalden uzun siren bir vestibüler nörinit geçirdiniz. Vücut uzun vadede de kendini yenileyebiliyor.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi