Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konka etinin şikin olması
burnum boru gibi açık olsaydı bu kadar uzun uzun mesaj yazmazdım
ÖM
burnum 1.5 yıldır tıkalı olduğu için geçen pzt. geniz etim alındı ve burun etlerim yakıldı.boğazım yavaş yavaş geçiyor ama burnumdan şikayetim var.geçen cmt. temizlendi fakat doktor kabukların daha taze olduğunu burnuma su çekmemi söyledi ama burnum tıkalı olduğu için çekemiorm. haftaya bir daha gideceğim. burnum hep tıkalı hiç açılmadı. sürekli ltihap akıyor ve koku yapıyor normal mi?ne zaman geçer.şimdiden teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Nasıl bir teknik kullanıldığını bilmiyorum, sadece söyleyebileceğim yumuşak doku düzelmesi 6 haftaya kadar sürebilir, merak etmeyiniz.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhaba doktor bey
Ben grip olduğumda illadin spreyi ni iki hafta kadar kullandım sonra sol burun deliğimde et büyümesi oldu.internetten baktığımda illadin in 5 günden fazla kullanıldığında bağımlılık yaptığını ve konka etlerini şişirdigini öğrendim.
Bu spreyi 2 gündür hiç kullanmıyorum ama şişlik hala inmedi nefes sorunu yapmıyor ama nefes alırken şişlik beni rahatsız ediyor ve uyurken de sol tarafa yatınca tıkaniyor. Bu geçici bir şey mi yoksa doktora gitmeli miyim?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bu tür spreylerin etkisi bıraktıktan sonra bir süre daha devam edebilir. Birkaç haftayı geçerse düzelme muayene olmanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
İrfan bey günaydın
1 yaşındayken burnumun üzerine düştüm, üniversite yıllarında septum deviasyon ameliyatı geçirdim, hatta burnuma kıkırdak ilavesi yapıldı, 3 sene önce konkalarımı yaktırdım. konkalar yakıldığında biraz rahatlama olmuştu, şu an burnum sürekli tıkalı, sprey kullansam geçici rahatlama oluyor ama zararlı diye kullanamıyorum, çoğunlukla ağızdan nefes alıyorum. 6 ay önce son gittiğim doktor konkaların içini boşaltan bir ameliyatta bahsetti, içindeki kemik alınıyor anladığım kadarı ile, bu şekilde %40 bir rahatlama olacağını söyledi, yeni bir septum deviasyon ameliyetı burun ucunun biraz kaldırılması ve kıkırdak yenilenmesi ile bu oran %70lere ulaşabilirmiş. Başarısız ameliyatlardan çok yoruldum sdece konkaların içini boşaltmaya sıcak bakıyorum. İnternette okuduğum kadarı ile boş burun sendromu diye birşey var. Konkalar tamamen alınmaz sadece içi boşaltılsa bile bunu yaşarmıyım? Durumumu yorumlayabilirmisiniz? teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Öncelikle tam teşhisin konması gerekir. Nazal valv bölgesi en önemli bölge. Konkaların tamamen alınması ise çok sakıncalı. Doğru teşhis ile uygun müdahale yapılmalı özetle. Teşhisinizi ve tedavisini hekiminizle tam konuşup olayı anlamanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi