Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
denizden çıkınca kulak ağrısı
hocam merhaba. benim östaki disfonksiyonum var, 2 gün önce denize girdim çıkınca kulağımda hafif bir ağrı oluştu çok sürmeden geçti derken valsalva yaparken kulak zarımın ağrıdığını fark ettim. öbürkü gün girmedim ağrı şiddeti hafifledi ve bu gün tekrar girdim, çıktığımda yine hafif ağrıyordu ve basınç hissetmeye başladım kulağımda, normalde böyle durup dururken basınç olmazdı ama denizden sonra oldu. eğilip kalkarken de kulağım hafif ağrıyor. normal sabit dururken ağrı yok, sadece valsalva yaptığımda veya eğilip kalktığımda hafif bir ağrı oluyor. iltihap gibi bir şey söz konusu olabilir mi? teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulakta akıntı birikmesi vb durumlar olabilir. Valsalva manevrası tahrişi artırır. Uygun zamanda KBB muayenesi olmanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
hocam bu gün denize girmedim ağrı geçti. sanırım su kaçıp rüzgar yediğimden dolayı oldu.
hocam bir de benim 1 yıldır disfonksiyonum var, sizce sigara disfonksiyon için tek sebep olabilir mi? daha doğrusu sadece sigara içtiği için disfonksiyonu olan vaka olabilir mi? 2 hafta sigara içmedim belirtilerim %30-40 hafifledi gibi. uzun sürede tamamen iyileşmesi gibi bir durum olabilir mi yoksa sigaradan kaynaklı olsa 2 haftada iyileşmiş olur muydu? teşekkür ederim ilginiz için.
ÖM
Östaki fonksiyonunu etkileyen her şey olabilir. Sigara da bunlardan biri.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi