Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Kiri Buşon (Kulak Temizliği)
İyi Günler Hocam Ben 15 Mayıs da Özel bir Hastaneye kulak temizletmeye gitmiştim kulağım da doluluk vardı KBB Uzmanı Doktor Sağ kulağımdaki kirleri temizledi fakat tamamen değil. yüzde 80 ini temizledi geri kalan kısmı yumuşaması için Oksibor adlı bir Kulak damlası verdi Randevu gününne kadar kullanmamı istedi. ben dünden beri kullanmaya başlayınca bir gün sonra Sağ kulağım galiba kirlerin dolayı olabilir çok dolmaya başladı, Benim normalde Sağ kulağımda da çok hafif kir vardı onuda temizletmiştim ama Galiba doktor herhalde tam temizleyememiş çok hafif var sanki Sol Kulağım içinde damlayı kullanayım mı? yada doktorumuza mı danışalım, Kısıtlama Sokağa çıkma yasağı yüzünden randevumuz Çarşamba gününe kaldı, Randevuya gittiğimiz de Sol Kulağımızında temizlenmesine ihtiyaç varmı? Hocam ayrıca Oksiboru kullanmaya başladıktan sonra Sağ kulağım yıkattığım günden çok farklı oldu doluluk arttı İlaçın etkileşimden dolayı olabilir mi?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ben bu tür damla kullanmıyorum. İçlerinde oksijen olanlar tahriş de ediyor. Benim önerim kulak birikintisi çok sert olduğu için temizlenemiyor ise sadece gliserin damla öneriyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam Oksibor Kulak Damlasını KBB Uzmanı Özel Hastane de görevli Bir Hekim Reçeteye yazdı bende bilinçli bir birey olarak doktor tavsiyesine göre ilaç alırım ve talimatlara göre kullanırım Oksibor etkili olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ettiğiniz bir ürün olursa alırım ama tabiki teşhis tedaviye göre alınması çok önemlidir Oksibor kullandığımız da köpük gibi köpürüyor tıpkı pozçöz kiraç çözücü gibi etkisi var benim tahminim doktorun belirttiği ve alamadığı kirin bu ilaç ile yumuşayıp kulak kanallarına dolup tıkadığını düşünüyorum biraz rahatsız edici noktası sadece sağ kulağımda duyma azlığı oldu ama öyle kaşıntı,ağrı gibi yan etkiler mevcut değil Bakalım Uzman hekimimiz Birkaç gün kullan Kir yumuşasın geri kalan kısmı da alalım dedi, Benim asıl şikayet ettiğim taraf Özel Hastaneye gidiyorum diğer kulağımdaki çok hafif olan kiri aldık deyip yalan söylemeleri, Bazen düşünüyorum farklı bir özel hastaneye mi gitsem yada bildiğimiz hekimde mi yıkatsam ?
ÖM
Her hekimin kendine göre bir yöntemi vardır elbette. Forumlarda zaten sadece fikir verilir, tedavi ve ilaç önerilemez; çünkü bunu sadece muayene eden hekim verebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam Kulaklarımı ikinci aşamada da temizlettim damlaları kullandım, kirler yumuşadı alındı fakat hocam temizlettikden sonra kulaklarımda bir zırıltı sesi var cırcır böceği sesi gibi, kulaklarımda kir varken bu yoktu yıkama esnasında biraz başım döndü doktor bu olabilir dedi temizlemeden sonra bu sesler doğalmı daha kulağımı dün temizlettim. duymada bir sıkıntı çekmiyorum ama temizlettiğim sağ kulağımda biraz ugultu var psikolojim bozultu biraz endişe yarattı yüksek ses de müzik de biraz rahatsız ediyor kullandığım oksibor ilaç ve temizlemede kulak zarına müdahale sinirlerde bir etki bırakmış olabilir mi? (Ayrıca ekleme yapayım hocam gündüz sosyal aktivite zamanlarında cızırtı belli olmuyor çok rahatım uyuduğum zaman sessizlik olduğunda oluyor)
ÖM
Nadir de olsa aspiratör ile temizlendi ise akustik travma olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Kulak Burun Boğaz Hekimime Tekrar Muayeneye gittim hocam bana aspiratör ile temizleme de asla akustik travma olmayacağını makineyi temizleme de hassas davrandıklarını söledi, kulaklarımı tekrar inceledi herhangi bir sorun bulamadı, bana ilaç yazdı Vasoserc BID 24 mg Tablet Kulak çınlaması ve uğuldaması için verdi günde 2 adet içilecekmiş şuan ilacı periyodik zamanlar diliminde kullanıyorum hocam 3 günde etki etmeye başladı kulaklarımda ki ugultu ses ve çınlama zayıfladı, fakat sağ kulağımda duş yaptıkdan sonra pamukla temizlemek isterken, biraz acı hissediyorum ağrı oluyor oda kurcaladığım zaman, diyorum ki İrfan hocam Sağ Kulakda hafif zedelenme olmuş olabilir mi onun için sağ kulağımı temizlerken çok hassas davranıyorum acıtmadan temizliyorum
ÖM
Aspiratör ile kulak temizliği sonrası çınlama şikayeti çok rastlıyorum. Bu forumda bile bulursunuz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Ayrıca Hocam Bilgisayarımdan Yüksek sesde müzik dinledikden sonra biraz uguldamanın arttığını gördüm ilaç dindirsene de galiba seslere karşı duyarlı davranıyor onun için biraz kısık sesde müzik dinliyorum
ÖM
Buna hiperakuzi denir. Akustik travmada da görülür.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi