Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epidural+Spinal sezeryan sonrası kulak uğultusu
Hayırlı günler hocam 5 ay önce epidural+spinal kombine anestezi yöntemiyle ikinci çocuğumu doğurdum. Ancak epidural delikten beyin omurilik sıvısı kaçağı oluştu ve 2 ay şiddetli baş ağrısı çektim. Emzirdiğim için ilaç kullanamadım. Doktorumun önerisiyle 3 tl su ve kahve tükettim. Sonrasında baş ağrılarım hafifledi ancak 2 ay kadar da kulaklarımda basınç hissi oluşmaya ve tıkanıp açılmaya ve uğuldamaya başladı. 1 ay önce sağ kulağım kendiliğinden düzeldi. Ancak sol kulağım halen uğulduyor ve ara ara damarlarda ağrı ve kaşınma hissi oluyor. Bunlar normal bir süreç mi hocam? Kronik bir hale dönüşmesinden çok korkuyorum. Bu arada beyin MR, kulak MR, işitme testleri temiz çıktı. Boyun MR da düzleşme olduğu söylendi yalnızca. Son 1 aydır sabah akşam 1 adet betaserc nootropil ve benexol kullanıyorum. Önerebileceğiniz bir çözüm var mıdır? Yanıtınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tahminim vücut dengeye ulaşınca o kulağınız da düzelecektir. Halen emzirme, kilo, doku düzelmesi vb değişiklikler devam ediyordur.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi