Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Damakta ufak sivilcemsi şişlik.
Thumbs Up 
İyi günler ben 24 yaşında bir erkeğim yaklaşık 1 yıl öncesinde üst damağımın şağ ve yumuşak kısmında sivilceye benzeyen beyaz bir nokta şeklinde bir çıkıntı olduğunu fark ettim.Çıkıntı çok büyük değil bir mercimek tanesinin 5/1 (daha küçük bile olabilir)boyutunda sert ver kazınınca gitmeyen.Acı hissi,ağrı,kanama ve gittikçe büyümesi söz konusu değil lakin arada sırada bir his yaratarak ben buradayım demekte.Dilim,elim ve aynada gözüm ile baktığımda anlayabilmekteyim.Yaklaşık 5 ay önce özel bir klinikte bir kbb uzmanına gösterdiğimde(Sadece göz ile muayne yaptı) bir şeyin yok turp gibisin demişti.Şu anda korona virüsü nedeni ile bir hastahaneye gitmeye çekiniyorum.Bunun nedeni ne olabilir?Hastahaneye gitmemin acelesi var mıdır?İlgileriniz için çok teşekkürler iyi çalışmalar.Sağlıcakla kalın
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Büyük olasılık ağzı tıkanmış küçük tükrük bezidir. Çok sıklıkla görülür. Uygun olunca muayene olursunuz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi