Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurtuldum!
Smile 
Merhaba ben size çınlama hikayemi anlatmak için bu foruma geldim 9 kasım 2016 da gece bir vızıldama hissetmiştim çınlamayla karışık sinekmi diye etrafıma baktığımda birmleye rastlamadım başka odaya uyumaya gittimde sesde benle beraber gelmişti o gün 2-3 senemin ağlayarak ve depresyona girerek geçeceğinden habersiz internete kulak vızıldaması ve çınlamasıyşa ilgili yazılara baktığımda neredeyse tedavisi yok geçmiş olsun tarzı yazılar gördüğümde ağlamaya başlamıştkm bile odyolar (tam 11 adet) hepsi 5-10 desibel çıkan işitme kaybı olmayan testler araştırmalar haplar sesten kaçmalar doktor doktor gezmeden sonra şapkamı önüme koyup düşünme fıratım oldu genceciktim hayatımı bu illetle geçirmeye alışacaktım çünkü hayallerim vardı unutmuştum o sesi artık dünyada yoktu o ses tam unutmuşken geçen hafta banyoda sessiz şekilde gece 3 de bişi eksik olduğunu farkettim kulağımdaki bitmek bilmeyen ses evet gitmişti 4 sene sonra geçirilen sinir krizlerinden ağlamalardan hatta intihar düşüncelerinden sonra gitmişti uzun lafın kısası hayatın size ne getirceğin bilemezsiniz 2 sene önce asla geçmeyecek alışmam lazım buna derken gecenin birinde kulağımda gram ses olmadan bu satırları yazıyorum asla pes etmeyin bu illet pes edeni seviyor onla yaşamayı öğrenince sanırım sıkılıp gidiyor asla pes etmeyin gerekirae doktor doktor gezin içinizi rahatlatn ama unutmayın tıp çerçevesinden sapmadan asla morelinizi bozmayın doktorları dinleyin dediklerini uygulayın ama işi içinizde siz isteyin birgün benim gibi bu çınlama sizde hoş bir anı olarak kalacal hoşçakalın deneyimlerim;

Yüksek seste artar lütfen uzak durun

Stresde artıyor sigarayı bırakın

Ve dik durun boyun bel sıkıntıları arttırıyor birgün kbb kontrolünüzden sonra ortopediye görünün

Kbb uzmanları boşuna 10 sene okumuyor bu insanlar haricinde size umut satan sahtekarlardan uzak durun doktorlara güvenin

Garip gelecek ama yüz kaslarını aşırı sıkma çene sıkma Ani hareketlerde artıyordu

Sigarayı hayatımdan sildim 4 ay önce ve belirgin şekilde azalmıştı beşkide bu yüzden tamamen bitti
ÖM
Merhaba,
Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Çok teşekkürler beni Umutlandirdin
Benimki silah atışından dolayı oldu
Daha yeni başladı 1 ay oldu baslayali.
ÖM
Bu konu hakkındada çok araştıema yaptım paranoya seviyesinde 9 mm browning bir tabancanın 3 feet (1 metre) mesafesen sesi 163 desibeldir bu sesi tarif etmem imkansızdır ben doktor değilim ama size tavsiyem kulağı tam kapatan kulaklıklar kullanım kısa bir araştıema yapın ses sönümlemesi 35-36 desibel olan kulaklık atışlarda sizi korur altına visco tarzı kulak tıkscı kullanarak garantilersiniz babamın mesleği dolayısıyla bende çok silah sesi duydum o çınlamaları kesmenin tek yolu bu birde bende gürültüye maruz kaldımça artıyordu bence sizde denetin bunu uzak durum 80-85 desibel üstü sesten
ÖM
Seninle Instagram yada Facebook varsa oradan konusabilirmiyim
Bana mesaj atarsan sevinirim
Instagram : uzunnamik55
ÖM
Çınlamanız nasıl bi sesti tarif eder misiniz erkol80
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi