Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
akustik travma güncelleme
#1
bir güncelleme için geri döndüm
akustik travmamaın 15. ayımdayım yapılan odyometrik incelemede yüksek frekanslı işitme kaybımda bir düzelme olmadı.işitme kaybı oturdu gibi daha fazla düzelcegini düşünmüyorum aslında işitme kaybım bir fonksiyon kaybına yol açmadı günlük iletişimlerde herhangi sıkıntı yaşamıyorum
hiperakuzi travma geçirdigim ilk aylara göre çok çok azaldı.artık trafik olan bir yolda yürüyebiliyorum.kalabalık bir kafede oturabiliyorum.kulak tıkaçlarımın kullanımını oldukça azalttım.yüksek sesli bir dügün ,konser,klübe gitmediysem takmıyorum.Yani günlük rutin çok sesli olmayan ortamlarda kulak tıkaçlarımı takmıyorum.
Tinnitus roller coester gibi inişler ve çıkışlar var ancak şunu belirteyim herhalukarda ilk aylara göre çok çok daha düşük hacimli
ilk aylarda bütün gün acı içinde hissederken şimdi sabah uyandıgım zaman ve uyandıktan sonraki bir saat hissediyorum.Sonra yavaşça hacmi rahatsızlık vermeyecek bir seviyeye dogru düşüyor.Bu zorlu ve uzun bir süreç ama daha iyiye gidiyor.

yinede bir kaç öneri ile bitirelim
1-yüksek sesten uzak kalınacak
2-Modunuz çok düşükse mutlaka bir pskiatristle görüşülecek ve destek tedavisi alınacak
3-Negatif konuşmalardan ve yorumlardan uzak kalınacak
4-Zamanın iyileştirici etkisine inanılacak
bir sonraki güncellemede görüşmek üzere hoşçakalın
ÖM
Cevapla
#2
Güncelleme için çok teşekkürler. Bunlar önemli.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi