Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kulak çınlaması hakkında size tavsiyelerim
merhaba arkadaşlar
herkese geçmiş olsun iyi forumlar
ilk önce biraz uzun yazacağım için herkesten özür dilerim ama sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.daha öncede böyle bir konu açmıştım ama yıllar önce olduğu için silinmiş olablir.şimdi size bu tinnutus denen illet hastalığa nasıl yakalandığımı anlatarak başlayım.bundan tam 7 sene önce tatil için köyüme gitmiştim.daha öncelerdede önlem almadan av tüfeğiyle atış yapmıştım ama kalıcı bir şey olmamıştı.bu seferde önlem almadan sadece 3 el atış yaptım.sol kulağımda inanılmaz bir çınlama başladı daha öncelerdede olup geçtiği için hiç önemsemedim.ertesi gün kahvaltıya kalktığımda köy yerlerini bilirsiniz sessiz sakindir çınlamanın hala geçmediğini gördüm ama yine aldırmadım.ikinci günün akşamında yatarken yine duydum fakat yine aldırış etmedim ama 3.gün hala çınladığını duyup biraz araştırma yaptığımda 80-90 desibelden sonrasının insan kulağı için zararlı av fişeğinin 140-160 desibel olduğunu bu durumlarda ilk 24 saatin çok önemli olduğunu (benimkinin üstünde 72 saat geçmişti) öğrendiğimde inanın hayatım alt üst olmaya başlamıştı çoktan.ankaraya dönmüştüm hastane maceralarım başlayacaktı.bir çok doktora gittiğimde hepsi geçedebilir kaladabilir ama yüksek bir ihtimalle kalır geçme ihtimali 300,000/1 diyordu çoğu hekim hayatım tam anlamıyla kabusa döndü.geceleri sürekli uaynıyor kulağımı kontrol ediyordum.sürekli olarak stres halinde dolaşıyordum iş yerimde aileme ters davranmaya başlamıştım "ya bu sesle nasıl hayat geçer" diye sürekli dert yanıyordum kendi kendime içtiğim ilaçların haddi hesabı yoktur arkadaşlar.bir ara annemin işitme cihazını takıp gezdim fayda yoktu.ve bir akşam evde oturup tv seyrederken çınlamanın olmadığını farkettim.
evet arkadaşlar şimdi yok denecek kadar az nasılmı tedavi oldum yada nasılmı geçti şimdi anlatıyorum
-doktora gittiğinizde mr vs çekildikten sonra önemli bir şey yoksa
arkadaşlar çınlamanın tedavisi tamamıyla kendinizde ilaçlarda vs. değil
-ben ilk önce çınlamanın artık benim bir parçam olduğunu zorda olsa kabul ettim ve şimdi öyle bir durumdayımki o tiz ve az sesi duymazsam rahatsız oluyorum
-kullandığım ilaçları (2,5 sene saniyesini bile geçirmeden içtim.vastarel,nootropil,betaserc) çöpe attım almadım artık.
-yediğime içtiğime çok dikkat ettim.yağlı ve hazır gıdalardan uzak durdum
-bedenimi çok yormamaya özen gösterdim.çünkü yorulunca çınlama artıyordu
-kulaklıkla müzik dinlemeyi hayatınızdan çıkarın.inanın çok zarar veriyor
-internette yazan saçma sapan yazılara aldırmayın hatta okumayın yazmışlar benimki 5 senedir dızlıyor benimki 10 senedir fıslıyor allah acil şifa versin diyelim
-kim ne derse aldırmayın herkes kafadan bir şeyler söyler

ben tedavi sürecinde bir hasta ile tanışmıştım inanın haki içler acısıydı.yol yapım inşaatında çalışıyormuş tünelde önlem almadan dinamit patlaması sonucu yakalanmış bu illete bana " en yoğun trafikte bile duyuyorum gece sen beni düşün"
diye ağlayarak bana anlatmıştı.

unutmayın arkadaşlar inatla sabırla bekleyin tedavisi kendinizde kabul edin onunla yaşamaya alışın o artık sizin bir parçanız ve böyle yapın inanın geçiyor şimdi benim çınlamam çok azda olsa var ama inşallah oda geçecek
eğer geçecekse siz hiçbir şey yapmasanızda geçiyor geçmeyecekse zaten herşeyi yapsanızda geçmiyor.sabırla beklemek kabul etmek en güzel yolu zorda olsa yapmaya çalışın.

isteyen herkese yardım edebilirim arkadaşlar herkese geçmiş olsun iyi günler
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi