Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yıllardır süren geniz akıntısı
İrfan bey iyi günler
Benim yıllardır süregelen akıntılarım oluyor.40 yaşındayım eskiden böyle değildi. burun spreyleri ve alerji ilaçları şikayetlerimi azaltsada geçirmiyor.Kaşıntı cildde kızarma hapşurma gibi şeyler hiç YOK sadece kıvamlı akıntı sürekli yutkunmaya temizlemeye çalışıyorum ama yine rahatlamıyorum çok yapış yapış hissediyorum.
Ne tarz kan testiydi bilmiyorum ama çok alerjik bünyeniz yok denildi.
Açıkcası problemimin artık alerji olmadığını düşünüyorum başka ne buna sebep olabilir?
1- Sinüsler mi?
2- Boğaz reflüsümü
3- Sigara (bırakmadım ama günlerce azalttığımda bileakıntıda değişme yok)
teşekkkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ben öncelikle sigara, reflü, alerji, havuz, hava kirliliği, kaygı gibi stresler üzerinde tek tek duruyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Peki hocam sigarayı bıraktım sayın beni kesin bırakacağım,bu geniz akıntısının sebebi yiyerek tükettiğim çikolata ,çilek reçeli ve benzeri alerjik gıdalar olabilir mi ? Yani yiyerek tükettğim herhangi bir gıda genizde akıntıya sebep olabilir mi? Gidip alerji testi yaptırsam ve o maddelerden uzak dursam !
Birde hocam garip şekilde bu akıntı sümkürmedikçe burnumdan gelmiyor hep genzime akıyor. Alnımıza denk gelen sinüslerin önünde oluşan kıkırdaksı dokular çok arttığı için olabilir mi ? Bir sünizit ameliyatı problemimi çözermi acaba ?
Hocam cevaplarınız çok değerli , kendime bir yol haritası çizmek için soruyorum bunları nerden başlayacağımı bilmiyorum , çok teşekkürler hocam
ÖM
Tek tek ele alınmalı. Geniz akıntısı sağlıklı olandır. Günde iki litre geniz akıntısı oluyor ve yutuyoruz. Miktar artar veya koyulaşırsa hissedilir. Artıran koyulaştıran sebepler ele alınır. Bunu hekim yapsın. Kendi kendinize teşhis koymayın, yanlış ve kaygı verici olur.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi