Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.5 Aydır geçmeyen boğaz ağrısı lütfen yardım
Merhabalar, bir buçuk aydır boğaz ağrısı yaşıyorum bu ağrılarım ilk başladığında şiddetliydi. Aile hekimi ne üç kere gittim ilk antibiyotik verdi sonra bekle biraz dedi grip hap verdi ardından bir hafta sonra tekrar antibiyotik verdi sonra geçmeyince kbb uzmanına göründüm telaş etme dedi faranjit olmuşsun dedi grip hapı verip gönderdi tekrar aynı doktora gittim bir kaç gün sonra dedi antibiyotik deniyelim birde oda geçirmedi sonra bir başka doktor senin bir şeyin yok göremiyorum dedi. Boğaz kültürü ve kan tahlilerimde temiz çıktı.
Fakat ben bu acıyı bu sürede hiç kesilmeden hissediyorum ve aynada ağzımın içine baktığımda anormallik seziyorum ki ufak sorunları kafaya takan biri değilim hani psikolojik mi acaba diye sorgulamaya başladım artık kendimi.
Üniversite öğrencisiyim bu farklı doktorlara gitme çeşitli ilaçlar kullanma (4 farklı antibiyotik 3 farklı grip hapı 2 şişe andorex gargara 1 sprey) beni hem maddi manevi etkilemiş durumda. Boğaz ağrısı ateşte yapıyor tabi 37 dereceden aşağı 38i de geçmiyor tabi pek inmiyor ateşim fakat başka bir şikayetim yok sadece boğaz ağrım ve ateş. Boğaz ağrısıda hafif derece de öyle yoğun bir ağrı değil ama uzun sürmesi yıprattı beni. Şimdi ben tekrar bir doktora gitsem onunda bana senin bir şeyin yok boşuna gelmişsin veya geçer kafana takma gibi şeylere maruz kalmak istemiyorum açıkcası o yüzden buradan sormak istedim. Acaba bu kadar çok antibiyotik kullanmam mı güçleştiriyor iyileşme mi? Sizce attığım görsellerde bir sorun llduğunu görüyormusunuz ?

r5GJJB.png

16RGg1.png

nQ4JW1.png

Resimde net olarak görülmesede o ufak beyazlıklar bazen artıyor bazen nokta kadar kalıyor ama hiç yok olmadılar. Şimdiden teşekkür ediyorum vereceğiniz yanıtlar için...
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Şiddetli ağrı varsa yansıyan ağrılar da olabilir. Tiroid bezi veya yemek borusu problemleri gibi. Dahiliye uzmanına bunları anlatmanız faydalı olabilir. Sadece panik olmayın ve kendi kendinize teşhis koymayın.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Şiddetli ağrım yok uzun sürdüğü için merak ettim sadece sizce tekrar bir kbbye gitmelimiyim yoksa zamanlamı geçer ? Ne bileyim en azından resimlerde bir sorun olduğunu görebildinizmi ? Bu arada çok teşekkür ederim işinizin gücünüzün arasında birde forumla uğraşıyorsunuz, umarım bir şekilde karşılığını alırsınız bu yardımlarınızın.
ÖM
Resimlerde sorun görülmüyor. Kaygı duymayın.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Teşekkür ederim acaba boğazımda ki acının çenemin başlangıcında boynumun üst kısmında dokunduğumda ufak cilli kadar şeylerle alakası olabilirmi sanırım lenf bezi oluyor
ÖM
Herkeste lenf bezi bulunur ve birçok sebeple büyüyebilir hassaslaşabilir. Teşhisi muayene olduğunuz hekime bırakın.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

P1jZqv.png

Doktor bey bu beyazlıklar nedir ve yara gibi olmuş yerler bir aydan fazla süredir boğazım bu şekilde bana hangi bölüme gitmemi tavsiye edersiniz?
ÖM
Siz maalesef yazdıklarımı okumuyor veya dikkate almıyorsunuz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Doktor bey yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın size minnettarım lakin çok doktor gezdim fakat hastalığıma çare bulamadım o yüzden sürekli internette araştırır oldum. Rahatsız ettiysem kusura bakmayın inanın çaresiz kaldığımdan.
ÖM
İnternet sadece kaygıyı artırır. Bir de kendi kendinize teşhis koymanın sonu gelmez. Size sürekli zarar verir. O yüzden ısrarla söylüyorum. Kaygı sürekli hissedilen şikayetler yapıyor gerçekten.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi