Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boğazımda geçmeyen sıkıntı
Video 
Hocam size daha öncede yazmıştım. Bilgi vermiştiniz. Lütfen cevap yazın hocam çok sağolun

Benim boğazımda geçmeyen sıkışma hissi var, bazeN bu kuruluk gibi KBB doktoruna gittim.
Burnuma
Bademciğime
Gırtlağıma (dilimi eliyle çekerek ) kamerayla baktı.

Ve kötü bir şey görmediğini ama ciddi anlamda mevsimsel alerji olduğunu söyledi (reçeteye mevsimsel alerjik rinit ) yazmış.

Bir kortizonlu burun spreyi ve bir de Desmont adında ilaç yazdı.

Ama benim alerjiye yönelik başka hiçbir sorun yok sadece Boğaz’da bir şey varmış hissi var ve kuruluk hissi var. Ve bu bir şey var hissi çok yoğun. Özellikle konuşurken oluşuyor.

—ilaçları 5 gün kullanmama rağmen bir şey değişmedi.

Bu sorunlar alerjiden midir?
Başka bir şey var mıdır, doktor bakıp da atladığı bir şey olmuş mudur?
Ne yapmam lazım müthiş derecede moralimi bozuyor.
ÖM
Reflü veya stres kaygı gibi sebepleri görüyorum bu tür hastalarda.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Çok teşekkürler hocam.
Hocam peki reflü olsa KBB doktoru anlamaz mıydı?

Ya da kime göstermem gerekli, sadece bu reflü sebebi olabilir mi çünkü ağıZa acı su gelme gibi durumlar yok.
Mevsimsel Alerjik Rinit Yapar mı bu durumu?
ÖM
Reflü muayene fikir verebilir. Bazen sadece şüphe ile tedaviye cevaba bakılır. Alerjide bu tür şikayetlere rastlamıyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam bilgi vermek istedim.
Doktor gırtlağıma baktı Gırtlak reflüsü dedi.

Nexium ve Gaviscon verdi.
Askerliğimden dolayı bunları 2 ay yemeklerden sonra kullanacağım, nexiumu sabah kullan dedi. Bunlar seni tedavi eder dedi.

Fakat ben Behçet hastasıyım. Kolşisin kullanıyorum. Nexium ile Kolşisin etkileşime girer mi sıkıntı olur mu?
askerlikten dolayı pek rahat soru da soramayacağım.

Gırtlak reflüsü için başka bir öneriniz var mıdır askerdeyken, kötü bir şey midir?
———————

(06-04-2019, Saat:08:17 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Reflü muayene fikir verebilir. Bazen sadece şüphe ile tedaviye cevaba bakılır. Alerjide bu tür şikayetlere rastlamıyorum.
ÖM
İlaçları alabilirsiniz. Mümkünse yatmaya yakın çok yemek yememek ve başı yüksekte yatmak önerilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi