Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Çınlaması İlaç Kullanımı Hkk.
Hocam Selamlar,

Kulak çınlaması tedavisi için Vastarel,Nootropil,Betaserc kullanıyorum yaklaşık 1 aydır.
Bu ilaçların etki göstermesi için en az 3 ay kullanmalıymışım bu doğrumudur?
Bu kadar uzun süre bu ilaçları kullanmam farklı riskler oluştururmu?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
İlaçların etkili olma garantisi yok maalesef. Süre değilken herkese göre. Erken sonuç alan da oluyor, uzun kullanımdan sonuç alamayan da.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(21-02-2019, Saat:07:48 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
İlaçların etkili olma garantisi yok maalesef. Süre değilken herkese göre. Erken sonuç alan da oluyor, uzun kullanımdan sonuç alamayan da.

tebokanın uzun süreli kullanımında herhangi bir sakınca var mıdır hocam? 1 yıldır kulak çınlamasından müzdaribim. enfeksiyon sonrası ani işitme kaybı yaşadım, tek kulağımda 75 db kayıp meydana geldi, kalçadan tek doz kortizon iğnesi ve kortizon hapıyla 5 gün içinde işitmem geri geldi, şu an 20 db civarı bir işitme kaybım ve ÇINLAMAM var, ve ben yaklaşık 5 aydır tebokan special kullanıyorum başka hiçbir ilaç kullanmıyorum! tebokanı 1 yıl daha kullanmak istiyorum herhangi bir olumsuz etkisi olur mu bu ilacın hocam?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Uzun kullanımın sakıncası yoktur.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi