Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kulaklarda tıkanıklık ve sesler
Hocam merhaba,
Başka bir başlıkta orta kulak iltihabı sonucu geçirdiğim ani işitme kaybı neticesinde 9 aydır çınlamadan müzdarip olduğumu yazmıştım, sizde sıkılmadan sabırla beni aydınlatmıştınız öncelikle bunun için teşekkür ederim..
Şimdiki sorum ise şu olacak: Son 3-4 aydır çınlayan kulağımda genel anlamda tıkanıklık, yutkunurken ve esnerken "klikk" sesi, konuşurken cızırtı sesi sanki sesim kulağıma çarpıp geri dönermişcesine bir şey oluyor. Ayrıca çınlamayan kulağımda da bu seslerden hariç günde bir kaç kez 7-10 sn süren sanki kelebek kanat çırpması gibi "pırrr" sesi geliyor. östaki disfonksiyonu belirtisi değil midir hocam bunlar? zaten çınlama için gittiğim hastanelerdeki amnezi kağıtlarında da "sağ östaki patent değil" ibaresi var ama doktorlar hiç dikkate almadı o ifadeyi! çınlama başlayalı 9 ay oldu ama bunlar 4 aydır olmaya başladı. 35 yıllık hayatımda daha önce hiç böyle şeyler yaşamamıştım, ta ki çınlama başlayana kadar. durumum sizce ne olabilir?
İyi çalışmalar..
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınız östaki borusu fonksiyon bozukluğuna benziyor. Sebepleri araştırılmalı diye düşünüyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(24-01-2019, Saat:07:07 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınız östaki borusu fonksiyon bozukluğuna benziyor. Sebepleri araştırılmalı diye düşünüyorum.

İyi günler hocam,
Bana östaki disfonksiyonu teşhisi konulursa eğer cerrahi müdahale olarak ne gibi bir yol izler meslektaşlarınız? balon tuboplasti denen bir yöntemle bu sıkıntı giderilebiliyormuş ama onu olursam çınlamam artar diye korkuyorum açıkçası. sizin karşılaştığınız vakalarda böyle bir şey yaşayan, yani östaki sorunu aşılan ama çınlaması kötüye giden, oldu mu hiç?
İyi çalışmalar..
ÖM
Cerrahi müdahale son seçenek. Öncelikle sebepler bulunup ortadan kaldırılmalı.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi