Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sinus tomografi sonucu
Merhaba carsamba gunu sinus tomografisi cektirdim sonuc su sekilde;
Nazofarenks hava sutunu sol posterolateral duzlemde parsiyel kapali gorunumdedir bu duzlemde sol rosen muller fossanin kapali oldugu izlenmistir.yine bu duzeyde nazofrenksi olusturan yumusak dokular ile torus tuberiusu etkileyecek sekilde lokalize olan yaklasik 18×20mm boyutlarinda yumusak doku mass lezyonu gozlenmistir ( enfeksiyoz_ enf lamatuar patalojiye sekonder mass lezyonu bu duzlemde yer alabilecek diger nazofarangeal yumusak doku mass lezyonlari)
Sagda rosen muller fossa acik olup torus tuberius normaldir
Orofarekns ve hipofarenks düzeyinde farangeal adipoz doku planlarinin genelde korundugu saptanmistir
Her iki vallekula acik gorunumdedir
Sag priform sinus parsiyel kapali olup sol priform sinus aciktir
Her iki arioepiglottik foldlarda enflamasyonla uyumlu olabilecek yumusak doku belirginlesmeleri dikkat cekmistir
Kesitlere paraiyel giren vokal kordlar larenks kartilajlari duzeyinde belirgin tomografik patoloji izlenmemistir
Bilateral parotis glandlari submandibular grandlar homojen yapidadir
Kesitlere parsiyel giren tiroid her iki ust lobu duzeyinde nodullerle uyumlu olabilecek hipodens gorunumler saptanmistir
Her iki on orta ve arka servikal zincirlerde ve submandibular seviyelerde buyuk olani sagda 6×10mm solda 8×12mm olculen elipsoid noduler formlarda multiple lenf nodlari izlenmistir.
Tomografi sonucu bu sekilde biyopsi istendi ama nasil yol izlemeliyim tesekkurler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Rapor sinüs tomografisinde çok bu bölgenin MR sonucu gibi. Ne olurda olsun tedavi seçeneğine sizi muayene eden hekim karar verecektir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(19-01-2019, Saat:05:14 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Rapor sinüs tomografisinde çok bu bölgenin MR sonucu gibi. Ne olurda olsun tedavi seçeneğine sizi muayene eden hekim karar verecektir.

Hocam merhaba MR a girmedim tomografiye girdim ve ilacsiz bakan dr hanim temiz gorunuyor enfeksiyona bagli birsey de olabilir dedi sizce ne yapmaliyim
ÖM
Dediğim gibi. Muayene ve hikaye birlikte değerlendirilir. Biyopsi önerildi ise yapılsın, zor bir şey değil.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam cok sordum biliyorum ama kusura bakmayin ben bu sonucu ozel bir hastahanede aldim bana genize kadar girilip delinecegi ve uyutularak biyopsi alinacagi soylendi bende geniz akintisi oluyordu ama dr clasem 300 mg alecast 10 mg ve burun spreyi beklomil verdi bunlari kullaniyorum enfeksiyonel birsey de olabilir zaten temiz duruyor ama bir parca alalim dedi inanin evde duramiyorum surekli uzuluyorum oglum var 1.5 yasinda gercekten moralim cok bozuldu
ÖM
Çoğunlukla hiç bir önemi yoktur merak etmeyin. Filmdeki yoruma göre rutin bir öneri anladığım kadarı ile.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(20-01-2019, Saat:03:00 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çoğunlukla hiç bir önemi yoktur merak etmeyin. Filmdeki yoruma göre rutin bir öneri anladığım kadarı ile.

Hocam icimi rahatlattiniz gercekten hic birsey yiyemiyorum istahim hic kalmadi can sikikntisindan insallah onemsiz birseydir cok cok sagolun var olun Allah sizden razi olsun
ÖM
Rica ederim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi