Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reflü
Merhaba,

Uyku düzenimi çok bozuyordu halende devam etmektedir.

Rahatsızlıklarım:
Burun'daki sinüslerim kapanmış
Reflü - Endoskopi yapıldı. Teşhis konuldu

Şikayetlerim:
- Küçüklüğümden beri kaşındırıcı bir sıvı küçük dilimin arkasına doğru geliyordu,
Bu sıvı damağımı çok kaşınıdırdığı için şiddetli hırıltılara neden oluyordu.
Balgam kıvamında saydam jöle şeklinde geliyor. Ailem , ben ve muayene olduğum doktorlar alerjik rinitin belirtisi olduğunu düşünüyorduk,
Sürekli boğazıma bu sıvı doluyor ve bir türlü yatamıyorum uyku düzenim sağlımı mahvoldu.
- Aşırı Horlama ve Hırıltılar çikarttığım için başkalarınıda rahatsız ediyorum,
- Burun deliklerimde kanlı ve katı bir sümük tabakası mevcut, nefes almamda çok olumsuzluklar yaratıyor,
- Sürekli faranjit oluyordum,
- Sabahları nefesim kesilerek uyanıryorum ( Apne )

Bu rahatsızlıklarıma bakarak bu boğazıma gelen sıvıyı nasıl durdurabiliriz,
Mide sıvıları mı yoksa iltihap tarzı bir şey mi ?
Beslenme mi reflüye göre şekillendirdim ama yine bu sıvı sürekli boğazımda.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Reflü tedavinin uzun ve yoğun bir şekilde yapılmasını öneririm. Bu arada şikayetlerin başka sebepleri de araştırılmalı. Başka sinüzit sebebi v.b.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Burun delikleri kanlı çok kuru sümükle kapanıyor, burnumu temizlesem bile en kısa süre içerisinde yine tıkanıyor, Bunun tedavisi nedir ne ilaç öneririrsniz ?
ÖM
Muayene ermeden tedavi önerilemez. Mikrobik gibi duruyor muhtemelen uygun antibiyotik almanız gerekecek.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Aynı sıkıntı bende de var benim ki şöyle burnumda çok yoğun iltihaplar oluşuyor bogazımda dediğin gibi jöle kıvamında yapış yapış birşeyler oluşuyor yutkunuyorum ama bir türlü bogazdan aşagı inmiyor bazen uykudan kalkıp intihar edesin geliyor amaliyat dediler burundan amaliyat oldum 2 defa kokutsak yamukluk felan hep hikaye bence reflü bütün problem o iltihaplı burun ve Boğaz’dan kurtulmanın tek yönü reflü tedavisi tükürüğüm sabah yoğun yapış yapış oluyor ağzımdan atamıyorum bile o derece kullanmadığım ilaç kalmadı alerji ilaçlar vs en son soguk algınlığına için aile doktoru bir iltihap ilacı yazdı baktım o yapışkanlıgı alıyor devam ettim şuan eğer okula gidebiliyorsam sokakta gelebiliyorsam o iltihap ilacı sayesinde ama kullanmadın mı hemen oluşuyor kesin çözüm değil o yüzden kullan diyemem bende fazla kullanmak istemiyorum soğuta yanlış kullanım farklı hastalıklara neden olabilir
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi