KBB Forum
genız etı ve kulakta sıvı bırıkmesı - Baskı Önizleme

+- KBB Forum (https://kbb-forum.com)
+-- Forum: KBB Forumları (https://kbb-forum.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: KBB Çocuk (https://kbb-forum.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: genız etı ve kulakta sıvı bırıkmesı (/showthread.php?tid=1240)genız etı ve kulakta sıvı bırıkmesı - saliha yurt - 05-05-2015

MERHABA BENIM 6 YASINDA OGLUM VAR BU YIL ANAOKULUNA GIDIYOR.
OKUL BASLADIGINDAN BERI DEVAMLI HASTALANIYOR 6 AYDIR NEREDEYSE 10 KUTU ANTIBIOTIK KULLANDIK GENIZ ETI VE BADEMCIGIMIZ SORUNUMUZ VAR SON 3 AYDIR KULAGIMIZ DA SORUN YASIYORUZ KULAK TA SIVI BIRIKIMI OLUYOR 2 AY DUYMA KAYBI YASADIK ISITME TESTI YAPTIRDGIMIZDA ILAC TEDAVISIYLE DUZELDIGINI GORDUK. YANLIZ 15 GUN ONCE TEKRARLADI MAKROL KULLANDIK 10 GUN PAZARTESI KONTROLE GITTIGIMIZDE SIVIDA AZALMA OLMAMISTI 1 KUTU DAHA MAKROL YAZDI SIMDI 11.05.2015 TARIHINDE KONTROLMUZ VAR DUZELME OLMADIYSA AMELIYAT ONERIYORLAR SIZCE YAPMALIYIM ANTIBIOTIK KULLANMAKTAN YORULDUK.


RE: genız etı ve kulakta sıvı bırıkmesı - Dr. İrfan - 06-05-2015

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Yuvaya başlayan çocuklarda sık üst solunum yolu enfeksiyonu ve orta kulak problemleri olabilir. Bunların ameliyat ile düzeltilmesi gereken durumları bellidir ve sizi takip eden KBB uzmanınca planlanacaktır. Genel olarak süreklilik gösteren burun tıkanıklığı, tedaviye cevap vermeyen ve çocuğun yaşam kalitesini bozan işitme azlığı gibi durumlarda ameliyat yapılabilir. Orta kulak enfeksiyonundan sonra orta kulakta sıvı en az altı hafta kalabilir buna dikkat etmek gerekir. Bir de orta kulak ve sinüzit problemlerini tetiklememek için burun içine tuzlu veya başka yıkama solüsyonları önermem.
Saygılarımla.