KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Geniz Akıntısı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar hocam, yoğun ağız kokusu ve koyu sümük salgısının boğazımda oluşması sebebiyle bir kaç gün cerrahpaşa'ya gittim. Daha önce de 15'e yakın doktora görünmüştüm, kimisi farenjit dedi, kimisi geniz akıntısı. Cerrahpaşa'da bir doktora göründüm ve boğazımda hiçbir sorunumun olmadığını, hatta normal insanlar kadar tertemiz bir boğaza sahip olduğumu söyledi. İlaç vs. yazmadan yolladı. Sadece burun kemiğimde hafif eğrilik ve burun etimde hafif büyüme olduğunu söyledi. Boğazımda hiçbir şey olmadığına göre bu ağız kokusunun ve koyu (yeşilimsi) salgının geniz akıntısından kaynaklandığını düşünmem gerekir mi? Günde 3-4 litre su tüketiyorum, akşam uyumadan önce de rahat yutkunmam için su içiyorum ama 10 saniye sonra öksürdüğümde yine boğazımdan dilime doğru o hafif tuzlu gibi yapışkan tükürük geliyor. Ayrıca bazı zamanlarda aynı koyu renkli salgı burnumdan da geliyor. Bu hastalık 3 senedir devam ediyor ve 1 gün bile azalmadı. Mide, göğüs, sinuzit gibi de problemlerim yok. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor?
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Sinüzit olmadığı film çekilerek de teyit edildi mi?
Saygılarımla.
Bilgisayarlı Tomografi vasıtasıyla çekildi hocam..
Enteresan bir durum, bütün sebepler tek tek ekarte edilmeli bu durumda. Bademcik taşı, diş, reflü, dil üzerinde kalıntılar, mide ve akciğer problemleri v.b.
Bademcik taşı oluşuyordu, bademciklerimi 1 sene önce tamamen yok ettim, dişlerimde hiçbir problem yok, endoskopi ile mideme bakıldı (gerçi göğüs kafesinin bittiği kısımda yemek yedikten bir süre sonra ağrı hissediyorum) ama sonuçlar tertemiz çıktı, dilimi her gün 3 defa fırçalıyorum koku azalıyor ama gitmiyor, bir tek akciğeri kontrol ettirmedim, ama sigara vs. gibi hiçbir kötü alışkanlığım olmadı, akciğerden o yüzden hiç şübhelenmemiştim
Zor bir durum, aklıma net başka bir bilgi gelmiyor. Sebebi bulursanız bizi de haberdar edersiniz memnun oluruz.