KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ağız Kokusu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
(09-05-2013, Saat:07:27 AM)Can Gökçe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba değerli hocam, benim sorunum hiç bitmeyen ağız kokusu. Durum şöyle ki; Yemek yiyorum, ardından diş ve dil bakımı yapıyorum ama o yemek artıkları hep boğazımda kalıyor, tahminen 1 saat sonra da sanki o yemekler çürüyerek kötü kokulara neden oluyor.

İç organlarıma ultrasonla bakıldı ve bir sorun teşhis edilmedi, Tomografiyle sinüslerime bakıldı ve bir sorun teşhis edilmedi, Gastroenteroloji bölümüne gittim endoskopi ile mideme, 12 parmak bağırsağına vs. bakıldı ve bir sorun teşhis edilmedi, kan tahlilleri yapıldı, bir sorun teşhis edilmedi. KBB doktoruna göründüm ve kronik tonsilit rahatsızlığı nedeniyle 5 ay önce bademciklerimi aldırdım ama sorun geçmedi. Sağ burun etimde et büyümesi ve alerjiye bağlı geniz akıntım var. Ama sizden okuduğum kadarıyla alerjiye bağlı geniz akıntısı ağız kokusu yapmıyormuş. Tükürük bezlerine de bakıldı ve bir sorun yok. Boğazımda bir kitle var gibi, zor yutkunuyorum, ağız kuruluğu yaşıyorum, boğazımda sürekli balgama benzer mukusa benzer bir şey var (sanırım geniz akıntısı), sabah kalkarken burnuma tuzlu su çekiyorum ve boğazımdan gri renkli (bazen de rengi koyu sarı oluyor) yapışkan sıvı çıkıyor. Gerçekten çok çaresiz kaldım, sürekli de sakız çiğniyorum ama sakızın bu kokuyu bastırdığından emin değilim. Psikolojik olmadığından da eminim. Sizce daha ne yapabilirim?

candida ile ilgili sorunlarınız olabilir.internette bu konu ile iligili çeşitli forumlarda bilgiler mevcut.birde ağzısınızda çürük diş yada dolgu varsa.bunlara baktırmaktada yarar var.

boğazımda kitle var gibi dediğiniz için büyük ihtimal sizde kr farenjit var.kr farenjit teşhisini her doktor koyamaz.10 doktordan 2-3 tanesi teşhisi koyabilir.o yüzden işin ehli bir doktora gitmenizde fayda var.
Sayfalar: 1 2