KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ağız Kokusu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4
Merhaba doktor bey, öncelikle böyle bir imkan için teşekkür ediyorum..

Benim sorunum boğazımda sürekli bir balgam tabakası hissetmem ve öksürür gibi susuz gargara yaptıgımda sıvı kalın sümük çıkması..

kimi zamnda pirinç tanesii büyüklüüğünde beyaz çok iğrenç kokan şeyler çıkıyor ağzımda..Lütfen yardımınızı bekliyorum
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Muhtemelen iki problem bir arada, bir tanesi bademcik üzerinde "magma" dediğimiz halk arasında "bademcik taşı" denilen durum, çok koku yapar ve tedavisi bademciklerin alınmasıdır. İkinci porbleminiz koyu sümük salgısı, bunun araştırılması gerekir, birden çok sebebi olabilir.
Saygılarımla.
hocam sanırım koyu sümük salgısı asıl sorunu oluşturan, her zaman her an boğazım gıcıklandıgında tükürsem hemen sümük geliyor..BU da kokuya neden olur mu ? tedavisi nedir acaba?
Kokuya sebep olabilir. Kronik sinüzit olup olmadığınızın araştırılması gerekir.
doktor bey bende ağız kokusu yüzünden mağdurum cok ama cok uzun zamandır oldugunu düsünüorum fakat sebebini bir türlü bulamadım önce mideden süpeleip testler yaptılar sora yemek borusunun girintili oldugunu düsündüler, diş doktorları dişleriminin çok sağlıklı oldugunu sölediler sanırım tek yol bademcikler kalyor.
Acaba bu bademciklerden gelen kokunun belirgin bi özelliği yada kokusu var mıdır.
Şimdiden cok tesekkür ederim doktor bey
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcikler en sok ağız kokusu sebebidir. Belli bir özelliği yoktur, aç-tok olabilir, dönem dönem geçebilir. KBB uzmanı muayene ederek koku yapan "magma" dediğimiz atıkları görebilir.
Saygılarımla.
tesekkür ederim doktor bey ayrıca bu kokunun açlıkta ve ağız kuruluğunun olduğu anlarda belirdiğini hissettiğimi söylersem bu durumun sebepleri arasında tükrük bezleri dahil olabilir mi?
Böyle bir durum olduğunu farz etsek 2 durumda da tedavi nasıl şekillenir direk ameliyat olasılığı ne kadar yakındır bademcikler için?
tesekkür ederim
Tükrük bezleri böyle koku yapmaz. Bademcik sebep ise tedavi bademciklerin alınmasıdır.
hocam merhaba size bi şikayetimi iletecektim ağız kokusu şikayetim var 30 yaşındayım ilk olarak 13-14 yaşında farkettim. inanın o günden beri kimsenin yüzüne bakarak konuşmam genelde sakız çiğnerim.doktora gitmeye sorunumu söylemeye bile utanıyorum.ama bu nereye kadar gidecek sizden ricam ne yapmam gerektiğini nereye gitmem gerektiğini söylermisiniz.ağzımda 2-3 tane çürük var ama zannetmiyorum ağzımdan olduğunu millette bir sürü çürük var dişleri simsiyah olmuş ama kokmuyor bile benimki başka bir sebeb diye düşünüyorum.lütfen hocam ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok dua edeceiğm...
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bunda çekinecek ve utanılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum, çaresi neyse tedavi olursunuz. Ağız kokusu yapan ana sebepler, diş çürükleri, bademcikte magma, sinüzit ve mide problemleridir. KBB uzmanına giderek teşhisinizi yaptırabilir, sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.
Saygılarımla.
Sayfalar: 1 2 3 4