KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ses kısıklığı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
İyi günler, ben de gecenin bu saatinde derdime internette çare arıyorum. Ankara'da gitmediğim dr kalmadı ama hiçbir çözüm bulamadım. Hatta bazı KBB doktorları alaycı bir şekilde ses kısıklığını sorun olarak görmediklerini ima ediyorlar. Benim için çok büyük bir sorun çünkü; öğretmenim sınıfı kontrol edemiyorum, selam veriyorum kimse duymuyor, adım selamsıza çıkıyor; zorunlu asosyal bir kişiliğe bürünüyorum. Az biraz konuşuyorum, yoruluyorum... Hatta mesleğimi bile değiştirmeye çalıştım ama olmadı.
Ses tellerimde(posterior komşusunda) 05 mm'lik açık varmış, konuşurken kapanmıyormuş, kısıklık ondan kaynaklanıyormuş ve yapılacak hiçbir şey yok diyorlar. Peki, sizin buna yapabileceğiniz bir şey var mı?
Bir de; anlaşmalı kurumlarınıza baktım, hiç resmi kurum yok. Merak ettim; resmi kurumda çalışanlarda bu tür rahatsızlıklara ender mi rastlanıyor?
Eğer yapılabilecek bir şey varsa, işlem ücreti hakkında bilgilendirme yaparsanız, sevinirim. Saygılarımla,
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ses terapisi önerildi mi?
Yapılabilecek bir tedavi önerisi için ancak ses tellerinizi gördükten ve rahatszılığınızın süresini öğrendikten sonra cevap verebilirim.
Saygılarımla.
Teşekkür ederim.
Evet, ses terapisi önerildi ama açıklığın kapanmayacağını, sesimi doğru kullanmayı öğrenerek daha rahat edebileceğimi söylediler ama ben sesimi doğru kullanmayı biliyorum. Ses hijyeni konusunda da çok dikkatliyimdir. İbni Sina Hastanesi'nde bir doktor dolgu enjekte edebileceğini ama kalıcı olmadığını söylemişti, 6, 7 yıl önce. Ben de kalıcı olmadığı için yaptırmamıştım. Bana biraz ümit veren de o olmuştu. Yoksa KBB doktorları ses konusunda fazla bilgiye sahip değiller.
Siz SGK ile anlaşma yapmayı düşünmüyor musunuz?
Saygılarımla,
Sizi muayene etmediğim için dolgudan bahsetmedim, gereksiz ümit vermemek için. Dolgular şu an için geçici maalesef, 6 ay ile 2 yıl arasında etkileri değişebiliyor.
SGK anlaşması yapmayı düşünmüyoruz.
Saygılarımla.
İlginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Saygılarımla,
Rica ederim, acil şifalar.
Hocam, yeniden merhaba.
Peki, bu dolgular lokal anesteziyle mi yoksa genel anesteziyle mi yapılıyor? Kesi filan oluyor mu?
Lokal anestezi ile yapılması daha etkili.
Teşekkür ederim Hocam.
Rica ederim.
Sayfalar: 1 2