KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Esnerken kafanın sağ tarafından gelen çatlama sesi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Hocam merhabalar.
3-4 gün önce esnerken kafamın sağ tarafında bir çatlama çıtırdama gibi bir ses geldi. Ama gerçekten hissettirici bir şekilde oldu. Sanki bir şey kırılmış gibi. Açıkçası korktum biraz. Kısa bi sure ağri yapti. Biraz arastirdim fakat detayli bir bilgiye ulasamadim. Genellikle kulak içinden gelen sesten şikayetçi olanların yorumlarını gördüm. Ama benim ki kulak içi değil hocam. Artik esnerken korkar oldum.
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Büyük ihtimal çene ekleminizi zorlamışsınızdır. Başka ihtimal düşünmüyorum.
Merhabalar
Hocam ses çene kısmında değilde, kafamın sağ tarafın da oldu. Daha detaylı soylersem, sağ kaşımın bitti nokta ile kulak arasın da kalan kısmın hafif yukarisi diyebilirim. O çıtırdamayı net olarak o kısımda hissettim hocam. Kirilma çatlama gibi bişeydi.
Mesela başim ağırdıği zaman, ozellikle o kısım da ağrı hissesiyorum. Ozellikle o kısım direk belli ediyor agrı ile kendini.
Temporal kas ki çene eklemine bağlanır o bölgede bulunur. Aynı şekilde zorlanmış olabilir.
Teşekkür ederim hocam. Çatlama gibi bir ses gelince , benim aklıma ilk olarak damarla ilgili bir şey gibi geldi. Açıkçası korkmuştum. Yani damar çatlaması veya kanama gibi bir durum yoktur dimi hocam :/
Hocam bu ağrı hep böyle devam eder mi ? Özellikle o bölge de hissediyorum ağrının yoğunlaştığını. Bir de ileriye dönük bir soruna yol açar mı ? Yani eski ağrısız haline döner mi hocam.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim...
Damar olmaz. Zamanla doku düzelir.
Teşekkürler hocam
Rica ederim.