KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: beyinde ses
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba hocam yaklaşık 1 bucuk sene önce gece uykumdan sıcrayarak uyandım ve sanki beynim fırlacak gibi oldu sanki beynime hükmedemiyodum evin icinde duramadım kimseye bakamıyodum delirecek gibi oldum sonra acile gittim. Sakinleştiri igne vurdular biraz rahatladım sonra bu bi kaç aksam daha devam etti beyin cerrahına gittim. Psikololik oldugunu söyledi ve piskiyatriye yönlerdi bi takım ilac tedavisine basladım ama bu ilacların yan etkisi oldugu icin 1 ay sonra buraktım pek faydasınıda görmedim. Daha sonra beynimin icinde belirgin bir ses olustu. Sadece sessiz ortamlarda duyuyorum örnegin gece uyamaya calsırken bazen şittetleniyor. Bunun icin beyin cerahına gittim mr cektiler birsey ckmadı. Dislerimi sıktıgımda sesisin artıgını yada azaldıgını fark ettim. Birturlu bu sesten kurtulamadım hocam ve cok bunalttı. Bu arada 20 lik dislerim damagımda ywr olmadı icin ckmadı bu ses bundan dolayıda olabilirmi sizce ne yapmalıyım hocam 1 hafta sonra askere gidecegim

Yani hocam bu sesin sebebi o ilk yasadıgım rahatızlıktan kaynaklı olarak kullandıgım pisikolojik ilacların yan etkisimi yada yirmilik dislerimden dolayımı sizce..hangi bölüme muayene olmam gerekli yada hangi tahlilleri istemem gerekli çünkü hastaneye gittigimiz zaman pek ilgilenilmiyor.
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Çınlamanın birçok sebebi vardır. Tedavi de sebebe göre yapılır. En sık sebep de stres ve gerginliktir. Yapılan tetkiklerde önemli bir şey bulunmamış. Buna rağmen sizi etkiliyorsa KBB uzmanından ilaç desteği isteyebilirsiniz.