Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gripten sonra kulak ugultusu
Muhammed kulak çınlaman geçtimi acaba?
ÖM
İyi günler benim olayımda sizin durumunuza benziyor tek fark dış kulak yolu iltihabına yakalndım ve çınlama başladı bugünlerde iltihabı atlattım ama çok az da olsa sağ kulakta hafif çınlama var.Orta kulak iltihabından şüpheleniyorum doktora gideceğim mr vs bunlardan şansımı deneyeceğim.Hiç geçmiyecek diye korkmak bir işe yaramıyor.Geçeceği varsa geçer, geçemiyeceği varsa zaten geçmez.Allah hepinize ve bana şifa versin.İnşAllah geçecektir.
ÖM
Merhabalar. Ben grip olmustum. Bi kaç gün sonra gribim geçti ama kulak cinlamam ve kulagimdaki basınç hissi geçmedi. Bende gecsin diye sakız cignedim 2 gün boyunca. ama benim sol tarafimdaki diş çürük olduğu için sakızı hep tek taraflı cignedim. Bilmiyordum cok yanlısmis. O günden sonra cenemi açıp kaparken ses gelmeye başladı. Cenemde, yüzümde bı ağrı olustu. Kbb doktoruna gittim burun kemiginde egrilik var ameliyat dedi. Başka bi kbb ye gittim o da ameliyat olacak kadar büyük bi gerilik değil dedi. Sonra dişçiye gittim çenem de sorun olduğunu soyledi bende çene cerrahina gittim ağrı kesici kas gevsetici verdi. Ağrılarım geçti ama kulagimda ki dolgunluk, basınç, cinlama ve cenemdeki bi tarafa kayma geçmedi.Cenemi tam açınca hâlâ sesler geliyor ve bu sesler 6 haftadır var. Bir sürü dişçiye, kbb ye , çene cerrahina gittim bu 6 hafta içinde hiç biri net bi çözüm söylemiyor. 6 haftadir cenemi dinlendiriyorum hâlâ geçmedi. 21 yasindayim ve bu rahatsızlık psikolojimi alt üst etti. takıntı yaptım nerdeyse hergün agliyorum. Lütfen bi çözümü varsa söyler misiniz? Bi taraftaki çürük olan disimi yaptiracam ama cenemi tam açınca ağrı oluyor açmak istemiyorum. Bir yıl boyunca tek taraflı cigneme yapmistim. Artık yapmiyorum. Ne yapacagimi bilmiyorum
İlgilenirseniz çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Orta kulakta basınç durumu östaki borusunun tam düzelmemiş olmasına bağlıdır muhtemelen. Belki bir süre sadece beklemek uygun. Çene eklemi zorlanmışsa sert yememek gerekir. Gece diş gıcırdatma varsa diş hekiminiz gece aparat yapabilir. Bunlar sizi çok sıkacak problemler olmamalı. Kendinizi sıkmayın önerim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(14-03-2017, Saat:06:49 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Orta kulakta basınç durumu östaki borusunun tam düzelmemiş olmasına bağlıdır muhtemelen. Belki bir süre sadece beklemek uygun. Çene eklemi zorlanmışsa sert yememek gerekir. Gece diş gıcırdatma varsa diş hekiminiz gece aparat yapabilir. Bunlar sizi çok sıkacak problemler olmamalı. Kendinizi sıkmayın önerim.

Çok teşekkür ederim ilgilenip cevap verdiginiz için. Bazı doktorlar sikayetlermi sayarken yarısında bıKıyorlar dinlerken siz erinmeyip okudunuz. Allah razı olsun Smile Tavsiyenize dikkat edecegim.
ÖM
Rica ederim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi