Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gripten sonra kulak ugultusu
Azalması iyiye işaret, uğultu bir süre sonra da düzelebilir, aynı anda azalması şart değil.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
mrb irfan hocam gündüz çınlamam azalıyo sakin sessiz odada kontrol ediyorum fakat gece kulağımdaki ugultuyla beraber şiddetleniyorr. çınlamayı daa artttıyor çınlamanın azalmasına karşın uğultude neden bi değişiklik olmuyorr
ÖM
Süreç farklı olabilir sadece, başka bir yorum yapamıyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
mrb irfan hocam öncelikle teşekkür ederim hocam benim bedenen kulağımla ilgili olabilecek bi rahatızlığım çıkmadı... bana psikolojik olabileceğini dee söylüyolar daha önce hiç böyle bi durumla karşılaştınız mıı psikolojik olarak iyileşen bi hastanızın çınlama ve uğultularıı geçen oldu mu
ÖM
mrb hocam yine ben ama gerçekten bu yaşadığımız şey bildiğiniz bi muamma sanmayın ki doktora gitmeden buraya kafamıza göre bişeylerr yazıp soruyoruzz tam 3 tane doktorla birlikte hareket ediyorum bu kulak meselesinde fakat ilaç yazıp gönderiyorlar bekleyip görceğiz diyolar. öncelikle irfan hocam tekrar teşekkürlerr sizee.. hocam gündüz kulağımdaki çınlama donuk sakin ama ne zaman gece olduğundaa kulağımdaki motor sesi ile bir olup çalışıyorlar.. gece motor sesi artıyor sese dayalı değil çünkü gündüz de sakın bi yerde dinliyorum sesi.. çınlamam da kulağımdaki motor sesiyle tonu inceliyor ve daha çok çınlıyor.. neden gece pekii basınç ?? her gece böylee oluyorr Sad(
ÖM
mrb hocam , hocam geceleyin çınlayan kulağımdaki basınçla birlikte sol ayağım çekiliyor bunu bariz hissediyorum ve çınlama bi gün çok hafiften diğer gün tam gaz devam ediyor. özellikle geceleri kulağımdaki basınçla birlikte artıyor.. sabah normale dönüyor bazen de dönmüyor Allahaşkına bu neyin nesii napmalıyım

hocam affınıza sığınarak soruyorum benim bu çınlama ve uğultu tam olarak ne zaman başladı bilemiyorum fakat şubat mart gibi olabilir. ses tramvasına bağlı olarak başlasa kulakta uğultu olur mu ben çınlamadan daha çok uğultudan şikayetçiyim çınlama basınçla birlikte uğultuya bağlı olarak yükseliyor çünkü. gece kulağımdaki basınç artıyor çınlamanın da tınısı inceliyor artıyo ama gündüz donuk ve daha sessiz sizce yüksek sesten olma ihtimali nedirr. cevaplarsanız çok sevinirimm.gündüz çınlama hafif hatta dışardayken duymuyorum bile
ÖM
Şikayetlerinizi çok detaylı anlatmanız ve endişeli yapınız stres kaynaklı olabileceğini de gösteriyor aslında. Bu zor bir konu. Stres kaynaklı da olsa kişi şikayetleri yaşar. Burada her şey yapıldıktan sonra çare bulunamıyorsa psikiyatristten yardım alınabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

mrb irfan hocam kaygılanmamak elde değil bir sürüü insan bu durumda ve bundan kurtulamayan insanlar da var ve inanın bunla yaşaması çok güç ve insanı çok mutsuz ediyor 1 ay oldu belki daha fazlaa çınlamalarım bi azalıyor bi çoğalıyor iştee geçiyo derken bi yumru oturuyor insanın boğazına arttığını hissedincee Sad( aynı tarz yiyorum içiyorum tuz yok yumurta domates vs... ama inişli çıkışlı ama bitmeyen bi cızırtı ve uğultu var
ÖM
En azından hekiminizden bir sakinleştirici isteyebilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

mrb hocamm önceliklee herşey için teşekkür ederizz.. size sorum hocammm 3 ay 6 ay ya da ne bilim 1 sene sonra geçen hastalarınız var mıı en azından umut olur bizee

hocam yüksek sese maruz kalınca çınlama olur demişsiniz fakat kulakta uğultu da olur mu ?? yüksek sese maruz kaldığımızda işitme kaybı da olur değil mii
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi