Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gripten sonra kulak ugultusu
Hocam bu çinlama icin tavsiye edeceğiniz birşey varmidir, neler yaparsak hızlanma kazanır mesala sakız çiğnemenin yararı olabilir mi
ÖM
Faydası olacağını düşünmüyorum. Özel önerebileceğim bir şey yok bekleme dışında.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
mrb irfan hocam B12 eksikliğinden kaynaklı kulak çınlaması geçer mii tedaviyle

-Sekonder polistemi (fizyolojik polistemi): Akciğer hastalıklarında, kalp hastalıklarında, obezitede, yüksek yerlerde yaşayan insanlarda adaptasyon şeklinde görülür.altında yatan etken tedavi edilince bu durum ortadan kalkar. 2-Polisitemia vera : Kemik iliğinden eritrositlerin fazla miktarda üretilmesiyle oluşur.Sebep jak2 adındaki genetik bir bozulmadır. Trombositoz, lökositoz ve dalak büyümesi bu hastalarda görülür.sıkça rastlanan sikayetler arasında kulak çınlaması, başta dolgunluk hissi, baş dönmesi, baş ağrısı,kırmızı canlı yüz görünümü, hipertansiyon gözlemlenir.

hocam bir sitede bunu buldum ve size danışmak istiyorum ben kendime 2. seçeneği yakın buldum tabi ölümcül olma riski var mı bilmiyorum.bende çınlama samsundan vana geldiğimde başladı acaba yükseklikten dolayı ve kanımın fazla olmasından dolayı olabilir
ÖM
Dostum bence internete guvenme bilgi karmaşası yaşiyor insan, kanser bile eder internet seni en iyisi gidip gorunmen Ben senin gibi internetten sürekli araştırma yapa yapa bunalıma girdim şimdi hic internetteki bilgilere hic bakmıyorum sana da tavsiye ederim
ÖM
peki senin çınlaman ne durumda muhammed

bugün kan tahlili işitme testiii falan yaptırdım yarın bir de mR çekinecem inş.. geçecekk yaa dediğin gibii internet kafayıı yedirtiyo insanaa
ÖM
Benim hem Cinlama çok artti, hemde artık kulağım da hafif kaşıntı, ağrı ve yüzümde ve kafamın arka kisminda ağrı şiddetli olmaya başladı ve kulaklarimda sürekli tıkanıklık hissi var. İnsan ölümü hatırlıyor valla bir an önce zaman gee de olsen diyorum Smile her sabah gececek diye uyanıyorum, gecmezse de insan alışıyor bir süre sonra hic hissetmiyormuş yaşayan herkes boyle söylüyor
ÖM
Muhammed şimdii nasılsın ?? ya ümidinii kaybetmee herşeyden büyük Allah varr.. ben seninkinin geçeceğine inanıyorumm..

mrb irfan hocam kulağımdaki çınlama azalmaya başladı öncelikle bu iyiye isaret mii ?? yalnızz geceleri kulağımda motor sesii oluyor gündüz gidiyo buna bi anlam veremedim.. bir de ben samsunda yaşıyorum samsundan geldikten sonraa başladı bende çınlama acaba rakım yükseklik farkından olbilir mi ?? çünkü samsundan rakım 44 vana geldim 1667 vanınki
ÖM
Kardeş özel mesaj attım sana, bende bir gelişme olursa haber edeceğim, ben beyin cerrahina boyun icin gidecem çene eklemi içinde çene cerrahina gidecem bir çözüm olmazsa alisacaz mecbur
ÖM
Internet, gerçekten yüzeysel ve kişiye özel olmayan bilgiler verip kafa karışıklığını artırabilir. Buna dikkat etmek gerekir. Çınlama B 12 eksikliğinden ise tedavi ile çınlama geçer. Çınlamada esas, sebebi bulabilmek ve sebebe yönelik tedavi yapabilmektir. Maalesef en iyi şartlarda bile birçok hastada gerçek sebep net ortaya konamamaktadır. Panik olmadan diyalog kurabileceğiniz bir KBB uzmanı ile takibe girmek uygun olur.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
mrb irfan hocam çınlamam azaldı fakat kulağımdaki uğultu devam ediyor onun da azalması gerekmez miydi
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi