Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gripten sonra kulak ugultusu
Merhabalar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Hocam ben grip veya nezle geçirdim. İyileşme sürecinde bir gün uyandığimda aniden sol kulağımda tiz bir ses gelmeye başladı. Sonraki günde her iki kulağımda tıkanıklık olmaya başladı. Ve yutkunma da boğazda sanki bir kitle var gibi hissediyorum. Cinlama icin işitme testi yapıldı çok normal çıktı ve tympanogram yapıldı Cinlama olan kulakta Pressure:-60 çıktı doktorum cinlamanin kendiliğinden geçebileceğini bunun icin bir kac hafta beklememi tavsiye etti. Hatta 6 hafta gibi sürebilir dedi. Fakat bu çinlama ciddi birşeye işaret olabilir mi diye tedirgin oldum biraz, sizce doktorun söylediği mümkün mudur? Başka bölümlere de gidip testler yapılmasının yararı varmidir
Saygılar
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Hekiminize katılıyorum. Şayet 6 hafta geçmedi ise beklenmesi uygun. Doku düzelmesi vakit alır.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Kulak çinlamasi geçmiyor diye forumlarda baya birşeyler yazılmış, tedirgin oldum da 6 hafta sonra kendiliğinden iyileşen vaka oldu mu hiç hastalariniz arasında içim rahatladı biraz
ÖM
mrb arkadaşlarr yukardakii Muhammed arkadaşım gibii benim de gripten sonra kulaklarım uğuldamaya ve çınlamaya başladı 2 ayrı doktora gittim şu an ilaçları kullanmaya başlayalı 11 gün olacak bi değişme hissetmiyorum.. benim öğrenmek istediğim hatııladığım kadarıylaa yine böyle bi soğuk algınlığımda sol kulağım çınlamış ve uğuldamıştı sonra kendi kendinee geçtii.. en son üşütmemden sonra bu sorunlar yine başladı doktor bey sizce nedeni Muhammedin de anlattığı gibii soğuk algınlığına bağlı olabilir mii ?? ve ilaçlar kaç gün içindee etkisini göstermelii merak ediyorum..

benimki de ona yakın bi zamanda geçmişti ama tekrar hasta oldum yeniledi.
ÖM
Merhaba kardeşim daha önce kulağın nasıl çınlıyordu ve kac gün cinladi ne yaptinda geçti ? Benim giderek şiddetlendi dün bir düğüne gittim şimdi çok felaket çınlıyor. bana vasoserc ve nootropil ilaçları verildi sana hangi ilaçlar verildi ? Acaba benim kide geçecek mi,
ÖM
önceden kulağımın çınlaması ve uğultularıı ben kazan dairesinden geliyo diye düşünüp hiç sallamamıştım taşlar yenii yeniii oturdu 12 gündür tekrar geldii ve sonunda kazan dairesinden gelmediğinii anladım kış bitti.. ben tekrardan kulağımın çınlaması ve uğultusunu çok şiddetli üşütmeme bağlıyorum ..ilk çınlamalarda doktoraa gitmedim kendi kendinee geçtii..şimdii tekrar başladıı soğuk algınlığımdan dolayı diye düşünüyorum ilaç verdiler 2 doktoraa gittim... daha bii etkisii gözükmedi ama inş.. geçecekk bilmiyorum Allah mı karşıma çıkardı ama kulak çınlaması geçen 2 kişiyle tanıştım ilaçları düzenli kullanmışlar dua etmişlerr.. burdakii yorumlar çok olumsuzz arkadaşlar Allah'tam ümit kesilmezz dua edelim evet çok sinirr bozucuu ama yapcakk bişey yok.. ümitsizliğee kapılmayın geçen insanlar da varrr... hem dee az da değil...

Muhammed ben dee aynı ilaçlarıı kullanıyorum şu an ve en etkili ilaçlar da bunlarmışş.
ÖM
İrfan hocam gripten dolayı orta kulakta sıvı birikimi olmuş dedi doktorum ama pek önemli birşey değil gibi söyledi, son kac gündür kulaklarım tıkanıyor ve bazen agiriyor baş ağrısı ve ateş te bazen eşlik ediyor ve boğazım da tıkanıklık hissediyorum günde nerdeyse 3 litre su icmeme neden oluyor hocam sizce doktorun dediği gibi kendiliğinden geçmesi mümkün mudur ? Ostaki borusundan kaynaklanıyor olabilir mi belirtiler gösteriyor mu sizce kusura bakmayın sizi de rahatsız ediyorum
ÖM
Elbette, Östaki borusu düzelince bu da geçecektir. 6 haftayı geçerse şikayet başka sebepler daha detaylı araştırılır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
mrb irfan hocam kulak çınlamam soğuk algınlığımla başladı 2 haftadan beri ilaç kullannıyorum fakat daha bi değişiklik yok.. bazen geçecekmiş gibi çınlama azalıyor sonra birden biree aniden eskisinden de kuvvetlii bi şekilde artıyor neden acaba ??

İrfan hocam lütfen cevaplar mısınızz gitti gidecek diye beklerken çınlamayı neden aniden arttı ??
ÖM
Şayet nezle ve burun tıkanıklığınız artmadı ise bunu açıklamak için muayene olmanız gerekir KBB uzmanına.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi