Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tek Taraflı Kulak Çınlaması
Dört gün önce kalktığımda sol kulağımda seslerin normal haline ek olarak tizli garip bir hali gelmeye başladı.
Yani normal ses geliyordu, onun üzerine ise aynı sesin sanki yansıyarak şiddeti azalmış, frekansı değişmiş(yükselmiş, tizleşmiş) ve anlaşılması zor bir hali ekleniyordu.
Buna uğultu da diyebilirsiniz ancak uğultu böyle mi olur ve sürekli mi olur bilmediğim için bu şekilde anlatma ihtiyacı hissettim, sürekli olmuyordu sadece bir ses duyunca oluyordu ve özellikle yüksek frekanslı seslerde(kadın, tv gibi) daha fazla oluyordu.

İki gün boyunca devam etti, artık hemen hemen kesildi ancak bu sefer de sol kulağımda aşırı derecede çınlama mevcut.
Bununla birlikte ilk kez sol kulağımın sağ kulağımdan daha az duyduğunu hissettim.
AIMP üzerinden kulaklıkla müzik dinlerken ses seviyesini logaritmik şekilde ayarlayıp iki tarafa da mono eşit ses verip en düşük ses yüksekliğine getirince kulaklıkta sağ kulağım duyuyor sol kulağım duymuyor.
Gerçi çınlama fazla olduğu için duymamı engelliyor da olabilir, böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum.
Dün doktora gittim ve işitme testi yaptırdım, doktor bey kulaklarımın arasında hiçbir farkın olmadığını söyledi, ancak sonuç kağıdına baktığımda fark var, mesela testin birinde sağ kulak 50 db sol kulak 55 db diyor. Belki farkı az bulduğundan böyle demiştir, ancak 1 hafta önce ölçülseydi sonuçların simetrik çıkacağından eminim. İsterseniz sonuç kağıdını tarayıcı ile taratıp resim şeklinde gönderebilirim.

Çınlama TV karşısına geçtiğimde hissedilir şekilde artıyor.
Kulaktaki çınlama hafif bir şekilde başımı da ağrıtıyor ve yatarken başımı yine hafifçe döndürüyor.
İnternetten okuduğuma göre bu tür şeyler çift kulakta olunca birçok sebep içerisine dahil olabiliyormuş ancak tek kulakta ise daha tehlikeliymiş ve tümör habercisi bile olabillirmiş.
Böyle birşeyin sebebi ne olabilir ve ne önerirsiniz ?

Saygılar, teşekkürler...
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınız bence anlamlı değişiklikler. Testinizin sonucunu görmek isterim, bu arada şikayetlerinizi daha detaylı KBB uzmanına anlatmanızı isterim, ileri tetkikler gerekebilir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
İyi günler hocam ben bu kulak çınlaması denen illetle yeni tanıştım. Yaklaşık 10 gün oldu tabi haliyle internetten araştırmak çağımızın hastalığı felaket tellallığı forum konuşmalarını görüncede korktum hemen bi tıp fakültesine gittim. Bu yazının altına yorum yazma gereksinimi duymam ise arkadaşın anlattığı olayı birebir yaşamam. 10 gün kadar önce biraz ağır şeyler taşıdım sonra eve gidip duşa girmeye karar verdim o sırada müzik açmıştım birden sol kulağımda seslerin kaymaya başladığını hissettim özellikle kadın sesi tv sesi kendimi ifade edemediğim bianda bu yazıyı okudum ve benim yaşadığım sorun tam olarak bu dedim. Hastahane sonuçlarında işitme testi yaptılar ve hiçbir duyma sorunumun olmadığını söylediler gidin geçmezse gelirsiniz dediler benim ısrarım sonucu vasoserc bid diye bir ilaç yazdılar ve kulak için mr yazdılar yaklaşık 2 aylık bir süreç sizce ne yapmalıyım ve bunu yazan arkadaş inş düzelmiştir şikayetin önerilerin varsa seve seve dinlemek isterim. Teşekkürler.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Birçok sebep çınlamaya yol açabilir. Sizde belirgin bir faktör görülmemiş. Sesin neye benzediği, ne zaman artık ne zaman azaldığını takip edin. Geçmezse elinizdeki bilgileri tekrar hekimle paylaşın.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(30-01-2014, Saat:12:23 PM)caner_ozdemir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dört gün önce kalktığımda sol kulağımda seslerin normal haline ek olarak tizli garip bir hali gelmeye başladı.
Yani normal ses geliyordu, onun üzerine ise aynı sesin sanki yansıyarak şiddeti azalmış, frekansı değişmiş(yükselmiş, tizleşmiş) ve anlaşılması zor bir hali ekleniyordu.
Buna uğultu da diyebilirsiniz ancak uğultu böyle mi olur ve sürekli mi olur bilmediğim için bu şekilde anlatma ihtiyacı hissettim, sürekli olmuyordu sadece bir ses duyunca oluyordu ve özellikle yüksek frekanslı seslerde(kadın, tv gibi) daha fazla oluyordu.

İki gün boyunca devam etti, artık hemen hemen kesildi ancak bu sefer de sol kulağımda aşırı derecede çınlama mevcut.
Bununla birlikte ilk kez sol kulağımın sağ kulağımdan daha az duyduğunu hissettim.
AIMP üzerinden kulaklıkla müzik dinlerken ses seviyesini logaritmik şekilde ayarlayıp iki tarafa da mono eşit ses verip en düşük ses yüksekliğine getirince kulaklıkta sağ kulağım duyuyor sol kulağım duymuyor.
Gerçi çınlama fazla olduğu için duymamı engelliyor da olabilir, böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum.
Dün doktora gittim ve işitme testi yaptırdım, doktor bey kulaklarımın arasında hiçbir farkın olmadığını söyledi, ancak sonuç kağıdına baktığımda fark var, mesela testin birinde sağ kulak 50 db sol kulak 55 db diyor. Belki farkı az bulduğundan böyle demiştir, ancak 1 hafta önce ölçülseydi sonuçların simetrik çıkacağından eminim. İsterseniz sonuç kağıdını tarayıcı ile taratıp resim şeklinde gönderebilirim.

Çınlama TV karşısına geçtiğimde hissedilir şekilde artıyor.
Kulaktaki çınlama hafif bir şekilde başımı da ağrıtıyor ve yatarken başımı yine hafifçe döndürüyor.
İnternetten okuduğuma göre bu tür şeyler çift kulakta olunca birçok sebep içerisine dahil olabiliyormuş ancak tek kulakta ise daha tehlikeliymiş ve tümör habercisi bile olabillirmiş.
Böyle birşeyin sebebi ne olabilir ve ne önerirsiniz ?

Saygılar, teşekkürler...
ÖM
Merhaba,

Bu sorun halen devam ediyor mu acaba ?

Bu sorunun aynısı bende de 5 aydır mevcut ve ilk defa bu hastalığı anlatan birisini buldum.

Şikayetlerin tümü ortak.

5 doktor gezdim hepsi farklı bir şey söyleyip önemli bişey değildire getirdi.

Normalde 45 günde bir tekrarlıyorken şu an 13 güne kadar düştü.

Psikoloji falan altüst oldu zaten.

Mümkünse acilen cevap bekliyorum.

Teşekkürler.
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi