Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağız Kokusu
Yaşım 19.Yaklaşık 2-3 senedir ağız kokum var diyebilirim.Bu kokuyu geçirmek için tüm dişlerimi tedavi ettirdim fakat fayda etmedi.Geniz akıntımdan kaynaklanıyor diye düşünüyordum tomografide bir şey çıkmadı.Reflü olduğunu düşünmüyorum.
Şuan için bademciklere yönelmeyi düşünüyorum.
Daha önce geniz akıntısı dolayısıyla gittiğim doktor sanırım macroil adında bir antibiyotik verdi.Bu antibiyotikte 14 tablet vardı ve 7 tabletten sonra kokudan eser kalmamıştı.Lakin antibiyotik bittikten 2-3 gün sonra koku tekrar geriye geldi.
Bu yüzden antibiyotikle geçtiği için bademcik taşı olduğunu düşünmüyorum.Acaba bademcik iltihabı gibi bir şey olabilir mi? Dilimin üstü kokuyor ve beyaz tabaka mevcut.
Nasıl kurtulacağım bu hastalıktan bilemiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum , herkese teşekkürler.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcik taşından önce dilinizin üzerini bir ay kadar diş fırçası ile iyice fırçalayınız, koku halen devam ediyorsa KBB uzmanına bademcik taşı için baş vurunuz derim.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(28-10-2013, Saat:11:13 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcik taşından önce dilinizin üzerini bir ay kadar diş fırçası ile iyice fırçalayınız, koku halen devam ediyorsa KBB uzmanına bademcik taşı için baş vurunuz derim.
Saygılarımla.

Teşekkürler.
Dilimi sürekli fırçalıyorum.Kokuyu azaltıyor lakin yok etmiyor.Google'da yaptığım aramalar esnasında çıkan resimlerdeki taşlardan hiçbirisini kendimde görmedim.Geniz akıntısı için verilen antibiyotikle geçmesinden dolayıda bademcik iltihabı olduğunu düşünüyorum.
İltihapla ilgili yaptığım araştırmalarda yutkunma zorluğu ve ağız kokusu yaptığı söyleniyor.Bu yazılanların bende olması sebebiyle iltihaba yoğunlaşmaya karar verdim.
2 Kbb doktoruna gittim.Birisi geniz akıntısı için ameliyat önerdi diğeri sende geniz akıntısı yok dedi.Bu yüzden doktora gidesim yok.
Geniz akıntısı yok diyen doktor bademciklerimde sorun olduğunu söyledi.Fakat neden böyle bir şey dedi üzerinde pek konuşamadık.Sanırım bademcik yüzünden tekrar bir doktora görünmek gerekli.Geriye bademcik veya kulak kalıyor.Bademcik olmazsa kulağa yoğunlaşacağım ve inşaAllah bu hastalıktan kurtulacağım.
ÖM
Ağız kokusu sorunu birkaç yıldır bende de var. Ayrıca 1 yıldır geniz akıntısı sorunum da var. Dişlerimde bir sorun yok dolayisiyle agiz kokusu dislerden degil. Son doktora gidisimde endoskopi ile bogazima enildi. Reflü baslangici var denildi ve akintinin az oldugu soylendi. Ama ben cok fazla hissediyorum akintiyi. 20 gundur 3 cesit ilac kullaniyorum tedavi icin fakat akinto azalmadi bile. Ne yapmam gerekir bilemiyorum. Doktorun bogazimda baska tespiti olmadı.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ağız kokusunun birçok sebebi vardır: Bademcikte magma, diş çürükleri, sinüzit, reflü, dil üzerinde koku yapan tabaka v.b. Bunların hepsi araştırılmalı. Reflü ilaçları ile sadece hem reflü araştırılır hem de antibiyotik varda içlerinde mikrobik sebepler de düzelmiş olur. Sorununuz takiple bulunacaktır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhabalar,
21 yaşındayım ve yaklaşık 5 yıldır bende bu durumdan şikayetçiyim. Bir çok uzmana danışmama rağmen bu soruna bir çözüm bulamadım. Geniz akıntısı, kulak içi kaşıntısı, boğaz kaşıntısı, ağız kuruluğu gibi şikayetlerim var. Ağız kuruluğu bazen o kadar ciddi oluyor ki dilim tükürük salgılamak için damağıma değmekten bazen pütür pütür oluyor ve uyuşmaya benzeyen bir his oluşuyor. Ağız kokusu hayatımı çok olumsuz etkiliyor. Diş ve ağız için gerekli herşeyi yaptım, bir tane çürüğüm bile yok şuan. Son çare bademcik taşları diye 2 sene önce bademciklerimi aldırdım. Oda bir çözüm olmadı. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Lütfen bir fikir verin, hangi alana danışmalıyım?
ÖM
(29-10-2013, Saat:01:39 AM)ali19 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-10-2013, Saat:11:13 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Saygılarımla.

Teşekkürler.
Dilimi sürekli fırçalıyorum.Kokuyu azaltıyor lakin yok etmiyor.Google'da yaptığım aramalar esnasında çıkan resimlerdeki taşlardan hiçbirisini kendimde görmedim.Geniz akıntısı için verilen antibiyotikle geçmesinden dolayıda bademcik iltihabı olduğunu düşünüyorum.
İltihapla ilgili yaptığım araştırmalarda yutkunma zorluğu ve ağız kokusu yaptığı söyleniyor.Bu yazılanların bende olması sebebiyle iltihaba yoğunlaşmaya karar verdim.
2 Kbb doktoruna gittim.Birisi geniz akıntısı için ameliyat önerdi diğeri sende geniz akıntısı yok dedi.Bu yüzden doktora gidesim yok.
Geniz akıntısı yok diyen doktor bademciklerimde sorun olduğunu söyledi.Fakat neden böyle bir şey dedi üzerinde pek konuşamadık.Sanırım bademcik yüzünden tekrar bir doktora görünmek gerekli.Geriye bademcik veya kulak kalıyor.Bademcik olmazsa kulağa yoğunlaşacağım ve inşaAllah bu hastalıktan kurtulacağım.

Merhaba
Bademcik için acele etmemeni öneririm. Ameliyat parası almak için bile bademciğini alabilirler. Ki benim ki öyle oldu. Bende de geniz akıntısı ve ağız kokusu var, sende varsa bunu kesinlikle anlarsın zaten. Doktorun var ya da yok demesinin önemi yok. Ben bademciğimi aldırdım ama hiçbir faydası olmadı. Önce ameliyat gerektirmeyen sebeplere yoğunlaşmanı tavsiye ederim. Çünkü sonrasında hüsrana uğruyorsun.
ÖM
hocam merhabalar.. benim de bademcik taşı problemim var maalesef Sad kendi yöntemlerimle görüneni temizliyorum ama koku daha sonra tekrar oluşuyor ameliyatın çözüm olduğunu söylemişsiniz ameliyat sonrası için biraz bilgilendirirmisiniz sesimiz zarar görürmü hastahaneden hemen çıkar mıyız operasyondan sonra hemen konuşabilir miyiz hiç ameliyat olmadım tabiki korkular oluyor ama ben bu rahatsızlığımdan kurtulmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim..
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcik ameliyatından sonra yedi gün yoğun ağrı olur. Bir hafta çalışmanız bence mümkün değil. Normal şartlarda hastanede yatmanız gerekmez. Ses telleriniz zarar görmez, bademcik çok iri ise rezonans değişebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Hocam bir iki aydır bademcik taşım olduğunu farkettim kulak çubuğuyla çıkarıyorum ama hala koku var . Ameliyat olmak istemiyorum bir çözümü varmı koku olmasın yeter . Ama koktuğunu da anlamıyorum bir çözüm söyleyin su illet şeyden bıktım gerçekten
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi