Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
alerji
merhaba doktor bey bundan 6-7 sene önce aydından samsuna taşındık. Aydının iklimi sıcak olduğu için ve pek fazla şehir dışına çıkmadıgım için fazla soğuk yerde yaşamamıştım. Samsuna taşınınca hafiften sıcakta veya biraz stresten sonra alerji vücutta kızarma, kaşıntılar meydana gelmeye başladı.Orda hastaneye gittiğimde doktor mevsimsel alerji olduğunu söyledi ve ilaç verdi kullandığım zamanlar biraz etkisi oluyordu.Şimdi daha soğuk bir ildeyim ve kışın bile soğugun altında alerjim çıkabiliyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Bunun ilac haricinde bir çözümü var mıdır ? Saygılar..
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Alerjide soğuk etkili ise ve bundan kaçınamıyorsanız ilaç dışında bir çare göremiyorum.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhabalar,
Değerli hocam,
Düzce'de yaşamaktayım. Buradaki üniversite hastanesinde alerji testi yaptırdım, ve ev akarları B türüne karşı alerjim çıktı. Zyxel adlı ilaçtan hergün yarım olarak kullanıyorum. Eğer bu ilacı kullanmayı ihmal/unutur isem, o gün gün boyu ( 200-300 sefer) hapşuruyorum ve burun akıntısı çekiyorum. Geceleri de ilaç kullansam dahi geniz akıntısı çekiyorum. Zannediyorum poliplerim de var. Muhtemelen de sinüsler de tıkalı.
Konuşur iken arkadaşlar genizden (yada burnun tıkanıkmış gibi) konuştuğumu söylüyorlar. Gece horlamam da varmış. Tüm bunları düşündüğümüzde, bana bir yol gösterir misiniz? Şimdiden teşekkürler... ( not : en kısa sürede, müsait bir hafta sonu muayeneye gelmek istiyorum.)
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
İlaç iyi geldiğine göre uzun süre kullanmanızda fayda olacaktır. Sprey gibi farklı alternatifleri de hekimimize danışınız. Ortamı tozdan arındırmakta da fayda var tabii.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi