Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BT (paranazal sinus) raporu
#1
Thumbs Up 
slmlar burun tikanikligim yuzunden kbb ye gittim ve tomogrofi cektiler. tomogrofi sonucum: inceleme:Koronal duzlemde 5mm.kesit kalinlikta gerceklestirilen,kontrstsiz bt incelemede : Septum nazi anteriorda .saga devi.ye gorunumdedir.Sag nazal konka normal kalinlikta ve konfigurasyondadir.Sol orta konkada konka bulloza mevcuttur.Solda agger nazi hucresi izlenmektedir.Sfenoid,sol maksiller ve frontal sinusler ile etmoid hucrelerin aerasyonu tabiidir.Sag maksiller sinuste mukozal kalinlasma izlenmektedir.Paranazal sinuslerin kemik duvarinda litik-sklerotik bulfu saptanmamistir.. sonucum bukadar :-) cevaplarsaniz beni cok mutlu edersiniiz simdiden tesekkurler
ÖM
Cevapla
#2
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Film bulguları ancak klinik bulgularla birleştirilerek teşhis ve tedavi yoluna gidilir. Sizi muayene etmeden, neyin rahatsız ettiğini bilmeden ve filmin orijinalini görmeden yapacağım yorum doğru olmaz maalesef. Sadece film raporunda sizi endişeye sokacak ciddi bir rahatsızlık yok şayet bu sizi rahatlatırsa.
Saygılarımla.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
http://www.kbbistanbul.com.tr
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi