Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağız kokusu
Merhaba hocam size bir sorum olacak, 2 yıldan beri hissettiğim ağız kokusu problemim var. Bunun için çok prestijli bir özel hastaneye profesör KBB doktorunun yanına gittim, bademciklerin fonksiyonlarını kaybettiklerini ve bademcik taşlarının oluştuğunu söyledi, koku ondan kaynaklıdır, bademciklerini alırsak geçer dedi. Her ihtimale karşın aynı hastanede tomografimi çektirdim herhangi bir şey çıkmadı, ultrason yaptırdım, dişlerimi kontrol ettirdim, endoskopi yaptırdım yine kötü hiçbir şey çıkmadı. En sonunda 6 ay önce bademciklerimi aldırdım. Ama hiçbir şey geçmedi, koku hale devam ediyor. Profesör KBB doktoru boğazıma baktı, hatta gırtlağıma bile baktı ama boğazla ilgi hiçbir sıkıntımın olmadığını söyledi. Her gün 3 defa dişlerimi fırçalıyorum, sürekli diş ipi kullanıyorum, yediğim yemeklere çok özen gösteriyorum, acılı yemekler, asitli içecekler içmiyorum, dilimi fırçalıyorum, bazen tuzlu suyla gargaralar yapıyorum ama koku bir türlü geçmiyor. 2 sene oldu boğazım her gün ağrıyor, yanma hissi var, bir gün bile geçmek bilmedi boğaz ağrım. Her an sürekli sarı ve yapışkan tükürük oluşuyor, bazen rengi gri'leşiyor. Dilimi her gün 3 kere fırçalamama rağmen yine de paslanma oluşuyor. Yapışkan tükürükten dolayı yutkunmamda çok zorluk çekiyorum, su içmeden yutkunamıyorum. Her gün 5 litre su içiyorum ama geçmiyor. Her ihtimale karşı da 1 aya yakın süre boyunca Lansor ve Nidazol ilaçları kullanmadım ama hiçbir etkisi olmadı. Hocam lütfen bana bi yol gösterin, ne yapacağımı bilemiyorum artık.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Yapılacak her şeyi yapmış gibi görünüyorsunuz. Sizden başka kokuyu algılayan var mı?
Saygılarımla.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
http://www.kbbistanbul.com.tr
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Evet hocam var maalesef. 2 yıldır da bir gün bile geçmedi boğaz ağrım, sürekli boğazımda yapışkan tükürük oluşuyor ben de öksürerek çıkarmaya çalışıyorum, tükürmeden yutkunamıyorum. Sanırım kokuyu yaratan da bu yapışkan, sarı tükürüğe benzer salgı. Bunun nedeni ne olabilir? Genel olarak da normal vücut ısım biraz fazla, yüzümde ve bedenimde sıcaklık hissediyorum. Hocam ayrıca, kanımda da bir sorun çıkmadı + sigara, alkol hiç yok. Saygılar...
ÖM
Yapışkan tükürük için tükrük bezi ultrasonu yaptırılabilir.
Merhabalar.benimde agzimda siddetli bir lagam kokusu var.bayanim ve evliyim .cocuklarim beni opmek bile istemiyor.Sosyal kontakt kuramiyorum insanlarla.bu arada yurtdisinda yasiyorum.butun arastirmalari yaptirdim.en son migdeme ve bagirsaklarima baktilar.hicbirsey yok.KBB uzmanina gitmistim.Oda bana sorun bademciklerinden gelebiljr dedi.Ameliyat sonrasi cok zor ve agrili olacagini soyledi.Ameliyat olmak istiyorum ama ya o cozum degilse.hala o pis koku devam ederse ne yaparim .Beni dusunduren de olayin bu kismi.Cunku kokuyu yok etmek icin hersyi yapmaya hazirim.Ne yapmam Gerek lutfen yardim'.birde a bu stunt outplacement Ameliyat sonrasi kptu kokudan i kurtulan varsa lutfen acil cevap.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Koku sebebi bademcik ise ameliyatla kurtulursunuz. Doktora magma görüp görmediğini sormanızı öneririm.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(02-11-2013, Saat:03:34 PM)Hasselt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar.benimde agzimda siddetli bir lagam kokusu var.bayanim ve evliyim .cocuklarim beni opmek bile istemiyor.Sosyal kontakt kuramiyorum insanlarla.bu arada yurtdisinda yasiyorum.butun arastirmalari yaptirdim.en son migdeme ve bagirsaklarima baktilar.hicbirsey yok.KBB uzmanina gitmistim.Oda bana sorun bademciklerinden gelebiljr dedi.Ameliyat sonrasi cok zor ve agrili olacagini soyledi.Ameliyat olmak istiyorum ama ya o cozum degilse.hala o pis koku devam ederse ne yaparim .Beni dusunduren de olayin bu kismi.Cunku kokuyu yok etmek icin hersyi yapmaya hazirim.Ne yapmam Gerek lutfen yardim'.birde a bu stunt outplacement Ameliyat sonrasi kptu kokudan i kurtulan varsa lutfen acil cevap.

Benimde ayni lagim kokusu var etrafimdakiler oksuruyor.sizinki alen devam ediyormu
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi