Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
burun deliği küçülmesi
Merhabalar doktor bey;

Yaklaşık 3 hafta önce deviasyon+estetik ameliyatı oldum. 1 hafta önceye göre daha toparlamış durumdayım. Nefes alıyorum ancak arada tıkanmalar oluyor, sürekli okyanus suyu ile gunde 4 5 kez temızleme ve ardından teramisin krem ile burun içini mümkün mertebe kuru tutmamaya calısıyorum.

ancak dikkatimi ceken bir durum var. Burun deliklerimde küçülme başladı. burnumun üzeri ve uç kısmı hala şiş durumda. İyileşme oturma sürecinin 5 6 ay süreceğini biliyorum ancak, burun deliklerimin küçülüyor olması sizce normal midir? 2 hafta oncesinde(tamponlar cıktıgında) gayet normal iken sımdı cok ufak gorunuyor ve gittikce de kuculuyor.Ayrıca, burnum aşağı dogru agırlık yapıyor(soylenınce komık gelebilir ama).

Açıkcası bu durumdan rahatsız oluyorum bu iki duruma sizin yorumunuz olur mu?
Teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Takdir edersiniz ki sizi muayene etmeden bir yorum yapmam mümkün olmaz. Şayet ciddi bir küçülme oluyorsa hekiminize tekrar danışmanız sizi bilgi sahibi yapacaktır.
Saygılarımla.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
KBB İSTANBUL Direktörü
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi