Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağız Kokusu
doktor bey benim sorunum ağız kokusu.alerjik rinit olduğumu defalarca(10-15) hapşurmamdan bu esnada gözlerimin yaşarmasından ve genizimin kaşınmasından anlayabiliyorum (yüzümde kızarıklıkta oluyor).Daha önce sorunum nedeniyle sinüzit tomografisi çektirdim ve sinüslerimde bir sorun olmadığı ortaya çıktı.
Sizce allerjik rinit ağız kokusuna neden olur mu?sürekli burnumdan nefes almaya dikkat etmeme rağmen ve yaratken burnumun açık olmasına dikkat etmeme rağmen sorunum bir türlü geçmiyor.zaman zaman burnumdan gelen şeffaf akıntıyı sildiğimde kötü bir koku alıyorum.
Aynı zamanda reflü hastasıyım acaba ağız kokusu ve burundan gelen kokulu şeffaf sıvı için reflüyümü yoksa alerjik rinitimi dikkate almam gerekir.
Şimdiden teşekkür ederim..
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Alerjik rinit ağız kokusuna sebep olmaz. Diş çürükleri, bademcik en sık sebeplerdir. Sabah aç karnına olan kokularda reflü de incelenmelidir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
iyi akşamlar doktor bey ben öncelikle çok teşekkür ediyorum.sorunumdan bahsetmek istiyorum yaklaşık 10 yıldır sebebini bilmediğim ağız kokusu problemi yaşıyorum dişlerimde bir sorun yok çünkü düzenli olarak gerekenleri yapıyorum ve diş hekimine de gidiyorum.araştırma yaparken tesadüfen okuduğum şeyler beni şaşırttı ve size danışmak istedim.benim dilimin üzerinde beyaz bir tabaka var ve sürekli oluyor kokunun boğazımdan geldiğini hissediyorum yazılanlardan dolayı bademcik taşı olabileceğini düşündüm baktığımda öyle bir parça göremiyorum ama bana mantıklı gelen bademcik taşı oldu açıkçası.bir de sesim çok fazla kısılıyor mesleğimle de ilgisi var ama ses tellerim çok hassas.sizce bunun sebebi ne olabilir şimdiden teşekkürler.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcik taşı bazen göremeyeceğiniz bir bölüme yerleşmiş olabileceği gibi, bazen de düşer ve bir süre yeri dolana kadar boş kalır. Kulak, burun, boğaz uzmanı daha detaylı muayene ile anlayabilir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
irfan bey çok teşekkür ederim.bir de birşey daha danışmak istiyorum benim ses tellerim de çok hassas yani sesimi en ufak bir yormada kısılıyor ve kalın çıkıyor.acaba diğer şikayetlerim dilin üzerindeki beyazlık ses kısıklığı vs. başka bir sebebi olduğunu da gösterebilirmi ağız kokusunun?
ÖM
Reflü de dikkate alınması gereken başka bir teşhis olabilir. Ayırıcı tanısını hekiminiz yapacaktır. Bazen her iki hastalık da birlikte bulunabilir, dikkatten kaçırılmamalıdır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

hocam iyi akşamlar.sizi tekrar rahatsız ediyorum ben bugün ağız kokusu şikayetiyle bir kbb doktoruna muayene oldum.bende bademcik taşı hiç olmadı farketmedim o da olduğunu söylemedi sadece bademcik yapın farklı ondan dedi bu bademcik yapısının farklı olup olmadığı görülebiliyor mu dedm evet dedi.sizce başka neyden kaynaklanabileceğine dair başka sebeplere yönelmelimiyim yoksa gerçekten de görülebiliyor mu?şimdiden teşekkür ederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ağız kokusunun birçok sebebi vardır, benim klinik tecrübelerime göre en sık sebepler (kendi hasta profilime göre tabii ki):
1-Bademcikte magma
2-Sinüzit
3-Aç iken sindirim sistemine bağlı kokular
4-Diş problemleri
5-Akciğer problemleri
6-Burunda yabancı cisimler (çocuklarda)
Hangisinin ilk planda olduğuna hekiminiz karar verecektir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Hocam merhabalar.

Ağız kokusu problemim var.KBB'ye gittim ağızdan ve burundan kaynaklanan sorun olmadığını söyledi.Çürük,magma,sinüzit vs. gibi bir problemim yok.Dahiliyeye gittim.Tahlil sonuçlarım iyi çıktı.Fakat ağız kokum var.Midemden kaynakladığını düşünüyorum.Yazılı haftasındayım ve ben okulda çok moralım bozuluyor ağız kokusundan dolayı.Midemden geldiğini düşündüğüm kokuyu nasıl önlerim 1 hafta boyunca ?

Çok teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Mideden kaynaklanan koku genelde açken olur, böyle ise hekime muayene olana kadar tok tutarak midenizi geçici süre kokuyu önleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Uzun ve kesin tedaviyi sizi takip eden hekim yapacaktır.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi