Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağız Kokusu
merhaba doktor bey öncelikle size bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür etmek istiyorum..
Benim sorunumda ağız kokusu son gittiğim doktor sinüzit tomografisi çektirmem gerektiğini soylemişti.tomografi soncu bulgular şöyle:
Paranazal sinüslerin aerasyonları normaldir.Fronto-ethmoidal resesler ve osteomeatal unitler açıktır.
İnceleme alanına giren kemik yapılar tabiidie.İntersinüs septelar korunmuştur.Cribriform sinüs ve lamina paplitea intaktır.
Nazal pasaj açıktır.
Kısaca bana anlaşılır şekilde sinüslerimde bi problem olup olmadığını belirtirmisiniz..
Görüşünüz benim için çok önemli..
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Rapor sonuçlarınız normal mesajı veriyor. Ağız kokunuzun başka bir sebebi olmalı diye düşünüyorum.
Saygılarımla
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
kulak çökmesi hastalıgı ne gibi yan etkiler yapar babamda başdönmesi yapıyor bu normal mi?
ÖM
migde bulantısına ne iyi gelir kısa zamanda cevap yazarsanız cok mutlu olucam babam ilk defa migde zehirlenmesi geçirdi ve 3 gündür yatıyor cok halsiz ve bitkin
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Maalesef kulak çökmesi daha önceki cevaplarımda da yazdığım gibi sık kullanılan bir terim ve birçok sonuca yol açıyor gibi anlatılıyor. Bildiğim şu ki başdönmesi sebebi değildir.
Mide bulantısına gelince, bulantıya sebep ne ise bulunmalı ve tedavi edilmelidir. Genel bulantı ilacı önermek doğru olmaz.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
çok teşekkür ederim ilgilendiginiz için
ÖM
Rica ederim, geçmiş olsun.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

hocam öncelikle böyle bir forumu insanların hizmeti için kullanmanızdan ötürü sizi tebrik ediyorum..demekki herşey ticari kaygı değilmiş sizin gibi insanların hala var olduğunu görmek çok sevindirici...hocam sorunumu anlatmak istiyorum ağız kokusu, gitmediğim yer kalmadı diş doktorum dişlerimden kaynaklanan bir sorun olmadığını söyledi kbb uzmanı bir burun deliğimde kemik diğer burun deliğimde et büyümesi olduğuu söyledi ve ilaç tedavisi verdi, kontrole gittiğimde burnumun gayet iyi durumda olduğunu ameliyatlık bir durum olmadığını ve kokununburun kaynaklı olmadığını ancak reflüm olduğunu söyledi (boğaza bakılarak anlaşılıp anlaşılmadığını blmiyorum ama ciddi reflün var dedi) bunun üzerine dahiliye uzmanına gittim 3 ay ilaç ve şurup tedavisigördüm ancak değişen birşey yok, ne yapacağımı şaşırdım insan bazen ölsemde kurtulsam diye düşünüyor, hocam özellikle sabahları çok kötü bir ağız tadı ve ağız kokusu ile uyanıyorum (resmen sarı tükürüyorum) ve gün içindede koku devam ediyor özellikle açken daha belirgin geliyor bana (özellikle bana yazdım çünki bana çok kötü kokuyormuş gibi gelen bazı durumlarda eşime kontrol ettirdim koku olmadığını veya çok az yani afedersiniz öpüşmediğin sürece anlaşılmayack derecede olduğunu söyledi aceba psikolojikmi diye düşünmeye başladım) ayrıca dilimi temizlerken dil kökündeki tükürüğümün çok yapışkan olduğunu farkettim, birde dilimin kök kısmına yakın yerleri dilimin üzeri bazen bembeyaz oluyor, ayrıca sürekli bir şişkinlik ve gaz durumu var, çok uzattım biliyorum ama açıkça yazıp net bir cevap almak istedim şimdiden çok teşekkürler....
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınızdan üç problem olabileceğini düşünüyorum.
1-Bademcik
2-Reflü
3-Kronik (belirgin olmayan) sinüzit
Bunların araştırılmasını öneririm.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

bende malesef vazomotor rinit var ve kalıcı tedavisi mümkün değil. allerji kortikosteroid spreyler işe yaramıyor. ameliyat da oldum, RF , gene sonuç yok. ömürboyu çekmek zorundaymışım.

sürekli geniz akıntısı ve sabahları hemen ilk işimi dişlerimi fırçalamak oluyor : )

dolayısıyla bu akıntı sorununuzla ilgili olarak, sinüzit, allerjik rinit ve kronik rinit ilk akla gelenler.
herkese acil şifalar dilerim.
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi