Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
damağımdaki delik
merabalar yaklaşık 8-9 ay kadar önce daMAĞIMDAn tümör alındı ve tümör alındıktan sonra damağımda delik kaldı.tümör alınma ameliyatından 2,5 ay sonra bu deliğin kapanması için tekrar ameliyat oldum ama sonuç hüsrandı daha büyük bir delikle karşılaştım.dört saat süren bir ameliyatta doktorlar ne yapmıştı anlamadım. delik duruyordu.şimdi hala damağımdaki delikle yaşıyorum.su içemiyorum.konuşmakta zorluk çekiyorum.psikolojimi ise anlatmaya lüzum bile yok.tekrar ameliyat olmak zorundayım ama doktorlara hiç güvenim kalmadı.bu konuda ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Damak protezi denenmesi en akla yakın gözüküyor. Bununla ilgili hekiminize danışmanızı öneririm.
Saygıarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
ben peki bu damak protezi ile ilgili nasıl bilgi alabilirim nasıl bir şey bu deliği kapatmak amacıylamı yoksa bütün damağımı kaplıyor?tat almada v.s problem oluyormu?nasıl detAYLI BİLGİ ALABİLİRİM?sizlerle görüşme imkanımız varmı?
ÖM
Damağa takılan yapay protez, herkese ölçüye göre yapılır. Tat almada sorun olmaz. Ben protez yapmıyorum, internetten konu ile ilgili araştırma yapabilirsiniz.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Pınar aynı durumu bende yaşadım ve yaşıyorum 8. Ameliyatımı olacağım. Doktor beyin dediği gibi protez kullanıyorum bana ulaşabilirmisin son durumun nedir .
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi