Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rinoplasti hk.
Sn. Hocam,

Öncelikle bu imkanı bizlere sunduğunuz için teşekkür etmekteyim.

2006 yılında Rinoplasti ameliyatı geçirdim..Sonra sol tarafımda sineşi konka bulloza v.b. nedenlerden kaynaklı rahatsızlıktan dolayı 2007 yılında revizyon ameliyatı oldum. Revizyon ameliyatım kapalı olarak ve burnumun sol tarafına konan destek aracılığıyla yapılıp sonuçlandırıldı. yaklaşık 2 yıl olmasına rağmen ilk ameliyatımdan daha rahatsız bir durumdayım .Bu revizyon ameliyatı ile burnumun şeklinide bozdular haliyle. Ben samimi olmak gerekirse estetik kaygıdan çok nefes almakta yaşadığım zorluk yabancı bir maddenin bana verdiği huzursuzluk burnumda ağırlık hissindeyim. Bu son derece rahatsız eden ve hayat kalitesini düşüren bir durum. Önerilerinizi rica etmekteyim..

Saygılarımla,,
SEVAL..
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Şikayetiniz burun tıkanıklığının geçmemesi veya tekrarlaması mı? Burnunuza konan madde nedir, vücudunuzdan alınmadı mı?
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Çok teşekkür ediyorum.

Burun tıkanıklığını burun içi kuruluk nefes alırken net hissetmemek (sadece sol taraf) v.b şikayetlerim var.Bu destek madde vucudumdan alınmadı ...Burnuma sol kulağıma vs ağırlık ve basınç hissi veriyor.Opere eden hekime de revizyon ameliyatı sonrası kontrol olmadım.Malumunuz gönül bağımı kopardım.

Sizce ne olabilir bu materyal? Ve tekrar çıkartma yeniden şekillendirme v.b. çözümleri var mıdır? Çok teşekkürlerimi sunuyorum..

Saygılarımla,
SEVAL
ÖM
Sizi muayene etmeden bir yorum yapmak mümkün değil, tınaıklığın sebebi varsa muayenede sıklıkla belli olur ancak konan madde hakkında bir şey söylemek bazen mümkün değil. Ameliyat raporunuz varsa orada yazması lazım. Biz çoğunlukla kişinin kendi dokularını kullanıyoruz.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Çok teşekkür ediyorum..

Ameliyat raporum elimde yok. Muayenehanenize yakın oturuyorum.En kısa zamanda kontrole geleceğim..

Saygılarımla...
SEVAL
ÖM
Rica ederim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

SLM LAR... ben 8 yıl önce septum ve burun eti amliyatı oldum ancak tamponlar çıktı ben yine aynı zorlugu çekiyorsum.. o günden bu güne dahada azdı ve dün doktora gittim baktı ve konkalar berbat felan dedi
tomografi istedi muhtemelen ameliyat edecek.. ancak ben burun kanallarımın genişletilmesinide istiyorum iş saglam olsun die ses tellerimede şuan çok baskı yapıyor... ancak doktorumuz böyle kanal genişletme felan yok dedi fakat nette okudugum kadarı ile var deniyor. lütfen acil cavp.. yanlış bir girişim istemiyorum aydınlatırsanız sevinitrim... lütfen acil.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Forumda üç yere aynı mesajı yazmışsınız, sanırım sesinizin duyulmamasından çok endişe ediyorsunuz.
Burun tıkanıklığı çok subjektif bir konudur. Burada doğru bakış kişi uyurken havanın burnundan mı geçtiği, ağızdan mı soluduğudur. Şayet uykuda solunum ağızdan oluyorsa burun tıkanıklığı var ve kişiyi rahatsız ediyor demektir. Gündüz olan burun tıkanıklıkları iyi sorgulanmalı ve detaylı muayene edilmelidir. Çünkü burun nöbetleşe çalışır, bir sağ bir sol tıkanarak dinlenir, kişiler bunu anormal zannedebilirler. Bazen kişi burnunun boru gibi açık olmasını bekler, burun havayı filtre eden bir organ olduğu için fazla hava geçişine izin vermez ve kuvvetli soluk alındığında burun kanatları çöker hava girişine izin vermez, kişiler bunu da normal olduğu halde hastalık olarak düşünürler.
Özet olarak sizi muayene etmeden ve gerekirse tetkiklerinizi görmeden kesin bir yorum yapmam mümkün değil. Problem varsa o probleme yönelik tedavi yapılır. Problem burun etleri olabileceği gibi burun kanatlarının çökmesi de olabilir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi