Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dizziness
Tşkler hocam
ÖM
Hocam öncelikle iyi bayramlar gittim geldim tatile haylen aynı bu hastalığın manevra yöntemi varmı ne bilim kristallerin yerinden oynaması gibi yani iş ve sosyal Hayatımı çok etkiliyor bişey yapmak istediğimde güvenemiyorum kendime bütün tahlillerimde iyi çıkmıştı bu durumda ne yapmam gerekiyor Sistemik hastalıklardan olabilir dicem mr dan bişi çıkmadı çok şükür kalp rahatsızlığım çıkmadı bunada şok şükür ama tansiyonum yüksek çıkıyor
ÖM
KBB uzmanına manevra gerekip gerekmediğini muayene olarak sorabilirsiniz. Muayene ile anlaşılır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
irfan bey merhaba 3 aydır dizziness rahatsızlıgı yaşıyorum.BETASERCH kullanıyorum dramamine kullanmamaya calısıyorum.Doktorum dizziness teşhisi koydu mr da cektırdım temiz cıktı.Yer bazen sallanıyor dengesizleşiyorum bide sersemlik hissi ,kulakta dolgunluk hissi hocam zor gercekten hayat cok zorlaştı birde fitness antrenörüyüm işimi epey zorlastırdı...Diziness gecicimidir hocam yoksa ömrüm boyu hep böylemi olcam ..Teşekkür ederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Dizziness sersemlik dengesizlik demek. Yani bir hastalık adı değil, bir hastalığın sonucudur. Burada hastalık adı konulması gerekir. Sebep olarak kulak da olabilir, denge organları da mesela göz, beyincik, omurilik, sindirim sistemi sıvı kaybı v.b. Bana teşhis söylerseniz fikir verebilirim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
kulaklarıma baktı ,göz hareketlerime baktı parmağıyla takip ettirdi.Bide küçük bi cihazla kulaklarıma baktı temizsin dedi.Sonra beni mr cektirmeye gönderdi oda temiz çıktı...Bende dengesizligimi sersemligimi anlattım. Kusma mide bulantısı baş ağrısı hiçbir şey yok dedim.Bazen geciyor hasta oldugumu bile unutuyorum bazen ansızın başlıyor.Kulaklarımda dolgunluk hissediyorum sanki sarhoş gibiyim..Bazen puslu görüyorum.Dünde göz muayenesi yaptırdım gözlerim temiz çıktı şükür.Eskiye nazaran daha iyiyim daha hafif geciyor seremlik,sarhoşluk hissim.5 gün önce hacamat yaptırdım biraz rahat olsun rahatlattı ama yine sersemlik devam ediyor.Sonuç olarak doktor bana dizziness ın dedi..2 haftaya birde yanına gidiyorum doktorumun konuşmak için artık 3. ayıma girdim..kulaklarımda basınç hissiyle başlıyor sersemliğim...Meniere yada vertigoya dair hiç birşey demedi.Teşekkür ederim.
ÖM
Bu anlattıklarınız birçok hastalıkta olabilir. Maalesef teşhis için biraz daha araştırma gerekecek. Dahiliye, nöroloji, endokrin ve KBB hepsi beraber konsülte edebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

İrfan bey merhaba şükür rahatsizligim duzelmeye basladi artik puslu gormuyorum,kulagım tikanmiyor ya da saga sola dünya sallanmiyor cok nadir olarak cok ayakta kalip biseylerle ilgilendigimde kendini hatirlatiyor dengesizlik ve gidiyor rahatsiz etmiyor beni ve kendimi %100hissedebiliyorum.simdilik vasoserc sabah -aksam ve 1kapsul d vitamini aliyorum.Duzenli yuruyus ve hafif tempo kosu egzeesizleri yapiyorum..Sizce duzeliyor muyum.Muhtemelen sag kulagimda sorun vardi sol tikanmadi hic .Belli bir zaman sonra sorunlu kulak denge islevini saglam kulaga yada beyne devretmesi söz konusu olabilir mi?tesekkurler
ÖM
Tam teşhis olmadığı için net yorum zor. Önemli olan sizin iyi hissetmeniz. Ne yapıyorsanız devam edin.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Allah tan dilegim düzelmeye başlamışımdır İrfan bey teşekkurler..
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi