Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baş Dönmesi ve Göz Hareketliliği
Biz her bir kanal için bir kez manevra yapıyoruz ve eve egzersiz gerekmiyor. Uçağa binmenizde bir engel yok.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
İrfan Bey Merhaba,

rahatsızlığım genel bi tabirle baş dönmesi diyebilirim ama ileri derecede değil, kusma hiç olmadı miğde bulantısı çok nadir oluyor ama baş dönmesiyle alakalımıdır bilmiyorum. şimdi rahatsızlığımın detayına gelirsek; küçüklüğümden beridir parkda salıncak kaydırak tarzı aletlere binemiyorum lunaparklara gidemiyorum hemen başım döner miğdem bulanır. aynı şekilde araç yolculklarıda böyle araçlarla uzun yolculuk yapamıyorum arka koltukta oturduğum sürece yaparsam çok fazla baş dönmesi ve kusma oluyor. yine telefon ekranı bılgisayar ekranı gibi yerlerde kayan yazıları takip edemiyorum örneğin telefonda sayfaları hızlı kaydırdığımda sersemllik oluyo takıp edemiyorum. beyin mr çektirdik sorun yoktu işitme testi yaptık etki edecek bişey çıkmadı. gece araba kullanırken karşıdan gelen araçların ışıkları çok rahatsız ediyor beni acaba migrenle alakalı bi bağlantısımı var yoksa boynumla alakalımıdır. bi türlü netleştiremedim. ve beni bu sürekli rahatsız ediyor. muhasebeyle uğraştığım için odaklanma sorunuda yaşıyorum bu konudan dolayı sizin görüşünüz düşünceleriniz nedir? tecrübelerinize göre ne yapmalıyım. hangi bölümlere muayene olup nelerin testini yaptırmalıyım ? yardımcı olursanız çok sevinicem.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Araç tutması var sizde anlattıklarınıza göre. Araçlarda ön tarafa oturup yola bakmanız gerekir. Şiddetli durumlarda ilaç kullanmanız mümkün. Migren de ayrıca bulunabilir bağımsız tabii.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi