Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bademcik Taşı
teşekkürler hocam
Özel hast. Doktorum kamera ile baktı ve bademciklerin kraterli oldğunu söyledi,kameradanda taşları gösterdi ama temizlemedi çünkü arkasından tekrar oluşucağını söyledi ;ama tonsiller fazla büyük olmadığından,iltihap olmaması nedenyle ameliyat tavsiye etmedi. Kraterleride kendimce temizliyorum ve boşalıyor ama sağlıklı bir işlem değil bencede ameliyat tek çözüm;çünkü dil üzerine sanki akıyor ve dilimi temizlememe rağmen dilde acımsı bir tat oluyor.
Saygılar..
ÖM
Merhaba hocam.
Daha önce bademcik taşı ile soru sormuştum size.Şimdi ise başka bir sorunum var ve size soracaktım.
Dilimin kökünde 2 günde bir sarı kokulu tabaka oluşmakta.diş fırçası ile temizliyorum ama 1 gün veya 2 günde bir tekrar oluşuyor.Bunun nedeni ne olabilir acaba hocam?
ÖM
Dilde de koku yapan birikimler olabilir. Bunları fırçalamak gerekir. Sigara içiyorsanız önemli. Şayet son zamanlarda çok sık oluyor veya tekrarlıyorsa kbb uzmanına muayene olmanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Bende sinüzit ve reflü var hocam bu sorun hangi hastalıktan dolayı kaynaklanıyorsa o hastalıktan tedavi olmak istiyorum.Hangisinden kaynaklanabilir sizce?
ÖM
Reflü sinüzite de sebep olabileceği için önce bu hastalığın tedavisini öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Dil kökünde sarı kokulu tabaka reflüden oluşma ihtimali nedir hocam onu öğrenmek istiyorum.
Ayrıca bilğiniz var ise reflüde ameliyat mı önerirsiniz yoksa ilaç tedavisi mi hocam.
ÖM
Reflü yapabilir. Reflü var mı yok mu ve derecesi önemli. İlaç veya ameliyat gerektiren durumları ayrıdır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Hocam öncelikle saygılar yardımcı olursanız çok sevinecem bademcik taşı denen illetle çocukluğumdan beri savaşıyorum 5-6 ay öncesine kadar haberim yoktu ağzımda kötü koku olduğunu hissedip araştırınca farkına vardım ailem kessinlike ağzımda koku olmadığını söyledi hatta test bile ettik 2 sorum olacak hocam 1. bu kokuyu sadece benim alıp çevremdekilerin almama gibi bir durumu olabilirmi 2. ameliyatla almak çözümmüş ama korkuyorum ameliyattan riski varmıdır ve hani evde benim gargara olur eczaneden ilaç olur kendi yönetmlerimle bundan zamanla kurtulabileceğim bir durum söz konusumudur ben tuzlu su ile gargara ve parmağımla o bölgeye bastırarak arka tarftaki tabakayı alıyorum acaba bu şekilde ki yönetemin damağıma zararı varmıdır saygılarımla efendim...
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcik taşı dediğimiz rahatsızlıkta kokuyu etraftaki insanların da alması beklenir. Sadece sizin algılamanız biraz normal dışı.
Yine de bademcik taşı (magma) gözle görülebilen bir rahatsızlık olduğu için net teşhis konabilir. Ameliyat riski her ameliyatta olduğu gibidir. Şayet uygun şartlarda uygun zamanda yapılırsa risk minimumdur merak etmeyiniz.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

HOCAM MERHABA; BEN 2 YIL ÖNCE TONSİLLERİMDE İLTİHAP DÜŞÜNEREK DOKTORA GİTMİŞTİM BUNLARIN İLTİHAP OLMADIĞINI BAKTERİLERİN NEDEN OLDUĞUNU SÖYLEDİ.BU HAFTA 2 BADEMCİĞİMİN DE AŞIRI BEYAZLANMASIYLA ARTIK ENDİŞEYE KAPILDIM.HATTA SAĞ BADEMCİĞİMİN ARTIK İÇİNİN BOŞ OLDUĞUNU FARKETTİM.BİRDE SAĞ TONSİLİN ARKASINDA AKINTILI TONSİL KIVAMINDA BİR ŞEY VAR.SİZCE BİR AN ÖNCE KBB YE GİTMELİMİYİM?
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi