Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bademcik Taşı
keşke çocuklugumda Dr.u dinleseydim de o ameliyattan kaçmasaydım Sad yaş oldu 28 hala aynı şikayetler... Artık gargaralarla spreylerle ıhlamurlarla geçiştirmekten çok sıkıldım.. Antibiyotik ve penisilin alerjilerimin de başlamasından dolayı tedavi uygulayamıyorum. Bir de bu taşlar çıktı başıma şimdi son 4 aydır... Yıllardır sürekli rahatsızlık gecirdigimden sanırım kraterler oluşmuş (yalnızca solda) ve de şimdi adını ögrendigim magmalar... Ben bunları iltihap sandım fakat yaptıgım araştırmalar sayesinde taş oldugunu anladım. Yalnız ben kokuların söylendigi gibi kötü olduğunu söyleyemeyeceğim... Biraz da bogaz agrısı yapmakta. Fakat eger kulak cubugu ile söküp atabilirsem agrı da geçiyor. Acaba bu yaşta ameliyat beni ne kadar etkiler?İşten ne kadar geri kalırım? Bir de çene eklemimde önceden bir sorunum vardı tedavi oldum fakat yine de agzımı cok uzun süre açık tutamayabilirim.. Bu gibi sebeplerden endişeliyim... Şimdiden yanıtınıza teşekkur ederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcik ameliyatından sonra yedi gün kadar boğazda ağrı görüyoruz. Şiddeti kişiden kişiye değişmektedir. Bu sebeple en az yedi gün istirahat edebileceğiniz bir dönemi seçmenizi öneririm. Genel anestezide çene açamamanız bir problem olmaz.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
hocam merhaba hatırlarsanız daha önceki sorularımda bademciklerimi aldırdığım yerde özellikle sol tarafta kokuı var diyordum gargara vs kullanıyordum ancak fayda etmiyordu hocam şimdi ise tantum verde spray kullanıyorum o bölgeye sıkıyorum yaklaşık 10-12 gün oldu ve o koku etkisini azaltıı ancak bu spray sadece antiinflamatuar size soracağım soru bu spreyi kullanmaya devam edeyimmi ne kadar süreyle yada hem antiseptik hemde antiinflamatuar özellikli bir sprey alsam o bölgeyi daha iyimi temizler yoksa farketmezmi cevaplarsanız size minnettar olurum
ÖM
Bu tür spreyleri uzun süreli ara vermeden kullanmak sakıncalıdır. Bölgenin florasını değiştirebilirler. Koku sebebini hekiminize tam olarak sordunuz mu, bir ara kesecikten bahsetmiştiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
hocam kesecik falan yok sadece sol tarafımda amelyiattan sonra oluşan bir koku var şuanda andorex sprey kullanmaya devam ediyorum ve bir hayli azaldı artık o koku iyice gidecek diye düşünüyorum sizcde... çünkü sprey orayı günden güne temizliyo..
ÖM
Öncelikle merhaba hocam.Sitelerde gezinirken bu siteyi gördüm ve hastalara yardımcı olduğunuzu görünce bende sorunumu bildireyim dedim.
Ben yaklaık 1 ay önce bademcik taşı için ameliyat oldum,bu hafta içine kadar koku gitmişti ama koku tekrar başladı bunun hakkında lütfen bilgi verin hocam nasıl kurtulurum bu sorundan.psikolojim yerle bir şu anda.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Nasıl bir ameliyat oldunuz acaba, bademcik tam mı alındı başka yöntem mi kullanıldı?
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Tam alındı hocam.Alındıktan sonra Yakılmış bildiğim kadarı ile Dikiş yoktu...
ÖM
Özel Bit hastahanede oldum.Doktorum Bu konu hakkında bilgili birisine benziyordu.bugün Hafta sonu olduğu için gidemiyorum.Dediğim gibi Ameliyat oldum ama bugün elimi Dilimin Arkasına attığımda aynı koku vardı.Lütfen yardım edin hocam.
ÖM
Tamamen alıdı ise bademcik taşı olması düşünülmez. Dil de kötü koku sebeplerinden biridir. Hekiminize danışmanız gerekecek bu durumda.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi