Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yetişkin Geniz Eti
Merhabalar;

27 Yaşındayım. çocukluğumdan beri geniz etim var ve bademciklerim de sürekli şiş. kornik olduğunu söylediler. Genzimdeki et için Bu kış Mr çekildi ve biopsi yapıldı sonuç geniz eti. fakat devlet hastahanelerindeki doktorların yüzde doksanı bu ameliyatı yapmaya yanaşmıyor. ilaç kullandım bi ay ama geçici rahatlık verdi çok etkisi olmadı. Horlama problemim var. Bazen ciddi nefesimin tıkandığını hissediyorum. gittiğim 3 doktor da geniz eti ameliyatı riskli olur dokunmak istemiyorum dedi.biri Belki bademcikleri alır burun kemik yapısını düzeltebiliriz dedi. Ne yapacağımı bilemiyorum. durumumla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Geniz eti, bademcik ve burun duvar eğriliği ameliyat gerektiriyorsa yapılır. Riskleri ve avantajları tartılıp size anlatılır. Çekinmeyiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
52 yaşındayım..yedi ay önce horlama tedavisi olarak, küçük dil,genizeti bölgesi ve burun boşluğundaki tüm fazlalıklar alındı..6 ay sonra sol burun deliğim tıkandı..ve geniz de et büyümesi olduğu görüldü..ilaçlı MR da hiçbir yerde bir kitleye raslanmadı..Geniz bölgesindeki et ikinci bir operasyonla alındı..patolojiye yollandı..farklı tetkikler sonrası kitlenin kanser türü olduğu belirlendi. Bu tip bir oluşum 3-4 ayda olabilir mi..öncesin de varmıydı acaba..?Tedavi yöntemi olarak hem radyoterapi hem kemoterapi birlikte veriliyor..sadece radyoterapiyi almak istiyorum..tavsiyeniz ne olur..?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Süreç konusunda yorum yapmam mümkün değil. Önce de olabilir birkaç ay içinde gelişmiş de. Tedavi seçeneklerini onkolog doktorunuzla konuşmanız gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi