Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Çınlaması
Merhaba benim sorunum yaklaşık 4 yıl önce başladı 4 tane 20 yaş dişlerimi ameliyatla aldırdım.Bi süre sonra sürekli kulak çınlaması sorunuyla karşılaştım bazen artan bazen azalan bir kulak çınlamasıydı artık kulak çınlamasıyla yaşamayı öğrenmiştim ki 1 ay önce kulak çınlamam o kadar artı ki şu anda çok yüksek bir seviyede.Hemen kbb doktoruna gittim beyin mr , işitme testi ve kan tahlili istedi hepsini yaptırdım sonuçlara baktı bir şey bulamadı her şey normal dedi.Ama dişlerini çok sıkıyorsun dedi bana.Ben de diş hehimine gittim bir gece plağı yaptı 9-10 gündür kullanıyorum ama çınlmada pek bir değişiklik yok sizce bu durumda ne yapılabilir.

Bu 20 yaş dişlerimi çektirmeden önceki panoromik film
http://img201.imageshack.us/img201/3953/...003tr5.jpg

Bu da en son çekillen panaromik film
http:////img65.imageshack.us/img65/2554/10072007ij2.jpg
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun. Bazı diş çekimlerinden sonra kulak çınlaması ile karşılaşıyoruz. Bunlar genelde nabız şeklinde oluyor ve bir süre sonra geçiyor. Sizdeki farklı gözüküyor.
Çınlamanızın tarifini daha detaylı yapmanızı isterim. Neye benziyor, tek taraflı mı, sürekli mi, azalan çoğalan durumlar var mı gibi.
Takdir edersiniz ki sizi muayene etmeden bir teşhis koymak mümkün değil. Boyun doppler ultrasonografisi de yapılması gerekebilir, boyun damarlarında bir problem var mı diye?
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(13-02-2013, Saat:01:28 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun. Bazı diş çekimlerinden sonra kulak çınlaması ile karşılaşıyoruz. Bunlar genelde nabız şeklinde oluyor ve bir süre sonra geçiyor. Sizdeki farklı gözüküyor.
Çınlamanızın tarifini daha detaylı yapmanızı isterim. Neye benziyor, tek taraflı mı, sürekli mi, azalan çoğalan durumlar var mı gibi.
Takdir edersiniz ki sizi muayene etmeden bir teşhis koymak mümkün değil. Boyun doppler ultrasonografisi de yapılması gerekebilir, boyun damarlarında bir problem var mı diye?
Saygılarımla.

Merhaba Kulak çınlamam iki taraflı oluyor ama ağırlık olarak sağ tarafta yani % 80 sağ tarafta oluyor ses çok şiddetli bir su sesi gibi yanında da bir kristal cam sesi gibi bir ses oluyor.Ses sürekli olarak aynı seviyede oluyor.Ayrıca çene ekleminde sürekli bir ağrı oluyor göze ve başa vuran bir ağrı şeklinde.Ağzımı çok fazla açamıyorum sabah kalkınca hafif bir esnemem de çıt diye bir ses geliyor eklemlerimden.
ÖM
Merhaba,
İki taraflı olması ilginç, ses travması veya sistemik bir problem olabilir, diş tedavisine tesadüf etmiş de olabilir.
İlk söylediğim gibi sizi muayene etmeden ancak bu kadar yorum yapabilirim.
Tekrar acil şifalar dielrim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhaba geçen gün kbb doktoruna gittim bana kulaklarında basınç var mı dedi.Bende özellikle sağ kulağımda aşırı derce basınç var dedim yaptığı muayenede kulak zarının arkasında östaki borusunda su birikmesi sonucunda basınç oluştuğunu bununda çınlamaya neden olduğunu söyledi bana vasterel betaserc ve diazomid verdi bu ilaçların etki süresi ne zaman başlar nasıl etki eder.
ÖM
Merhaba,
Östaki borusu çalışmadığında kullandığımız ilaçlar farklıdır. Size verilen ilaçlar iç kulak basıncının arttığı durumlarda verilir. Hekimi yanlış olabilirsiniz lütfen hekiminize tekrar danışınız, bence doğru olan da bu soruları hekiminize sormanızdır.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(13-02-2013, Saat:01:30 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Östaki borusu çalışmadığında kullandığımız ilaçlar farklıdır. Size verilen ilaçlar iç kulak basıncının arttığı durumlarda verilir. Hekimi yanlış olabilirsiniz lütfen hekiminize tekrar danışınız, bence doğru olan da bu soruları hekiminize sormanızdır.
Saygılarımla.

Mrh evet haklıymışsınız ben yanlış anlamışım doktoru benim iç kulağımda basınç varmış yine gittim kontrole ilaçların etkisini sordu bana bende 1 hafta dır düzenli olarak kullanıyorum ama hala bir değişme olmadığını söyledim hala iç kulakta aşırı derece basınç var ve çınlama devam ediyor dedim.Doktorum da tedaviye ek olarak soft lazer tedavisini de ekledi.
Acaba soft lazer nasıl bir etki ediyor ve ne kadar sürede etki etmeye başlar.
ÖM
Tekrar geçmiş olsun,
Bir önceki cevabımda da belirttiğim gibi, başka hekimin önerdiği bir konuda yorum yapmayı etik bulmuyorum. Soft lazer ve diğer tedavileri hekiminiz önerdiğine için kendisine soru sormanız bence daha doğrun.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Benim sorunum sağ kulağımda sesi nasıl tarif etesem bilmiyorum sanki su fokurtusu gibi. ani yüksek seslerde, telefonla sağ kulağımda konuşurken ve özellikle konuşmamı sonlandırdığım anda oluşan bir ses. Süreklilik arz etmiyor sadece saydığım yerlerde oluşuyor. Beni gerçekten çok rahatsız ediyor.
Bu konuyla ilgili 2 farklı doktara gittim. İlk doktor sağ kulak normal ama sol kulakta mantar var deyip oceral sprey verdi. Belki şikayet ettiğin kulağın içindede vardır kullan dedi kullandım geçmedi. 2. doktor yine üstünkörü acele tellaş baktı. bakar bakmaz reçeteye sarıldı. trental ve nootropil verdi. neyim var diye haddim olmayarak doktora sordum oda damarsal dedi bende çok anladım tabi. netekim ilaçların tamamını kullandım ses yine aynı devam ediyor.
Sizlerden ricam bana bu konuda enazından fikir verebilirmisiniz? En azında bana dersenizki şu yönden tedevinizin değerlendirilmesini uygun görüyoruz bende gidip sıradaki doktora derdimi arz edeyim.
Şimdiden çok teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun. İyi bir kulak muayenesi yapılması lazım, zarın üzerindeki ufak bir kıl parçası bile bu şikayeti oluşturabilir. Gerekirse kulak testleri de yapılabilir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi