Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sol kulak ve kafa içi çınlama
Artık alışmaya başladım sanırım, aslında çınlama hafif olmamasına rağmen bazen unutuyorum, dikkatimi verince duyuyorum .
Çok teşekkürler
Saygılar
ÖM
Dünden sabahtan beri sağ kulağımın içinde bir dolgunluk şeklinde sürekli kalp atışı sesi duyuyorum. zaten 2 yıldır kafamın ve kulağımın içindeki ince tiz bir çınlama yüzünden neler çektim. tam alıştım derken sağ kulağımın içinde rüzgar sesis gibi bir kalp atışı duyuyorum. bir kulakta sabit tiz bir ses, diğer kulakta uğultu şeklinde kalp atışı sesi. Hocam ne yapmalıyım. Baya panik oldum....
ÖM
Merhaba,
Panik olmayın lütfen, yeni bir problem gibi. Kulak burun boğaz uzmanınıza muayene olun.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
hocam ücret konularınıda kabaca soylersenız sevinirm ssklılara ne gibi indirim var yoksa diger ücretler ne kadar tutabilir soft lazer mesela
ÖM
Merhaba,
Muayene ücretimiz 120 YTL. Başka bir şey yapılıp yapılmayacağı muayenenize göre değişir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam yazımdan sonraki pazartesi günü beyin cerrahine gittim. boyun düzleşmesi varmış. sıcak duş ve sıcak su torbası, masaj ve uyku hapları sonrası nabız şeklindeki ses 3 gün sonra gitti. bu arada çok kötü boynum ağrıyor, her zamanda ağrır ama son bir aydır da biraz kötüye gittmişti. Bu arada 2 gün önce boynum çok gerildi ve bir den sağ kulağımda gene başladı ve bir kaç saat sonra bu ses sol kulağa geçti şu an 2 gün oldu. Bu sefer birraz daha belirgin geldi. Boynumu hareket ettirince , çevirince kesiliyor yada çok şiddetli bir hale gelebiliyor. Yarın nörolojiye daha sonrada fizik tedaviye gideceğim. sesi bırakın sol tarafımda nabız atışını hissediyorum. sanki titreşim gibi... sessiz bir ortamda yatınca yada öne eğilince belirginleşiyor. ayakta ise duyulmuyor yada ona yakın birşey. Bu arada çınlamada baya azaldı yada ben alıştım. beyin çınlması ise artık olmuyor.

Merak ettiğim bu ses geçici mi yoksa çınlama gibi üvey kardeş mi olacak?

Kulağımda duyma sorunu yok bu nabız sesi ve çınlama boyundan kaynaklanabilir mi?

Bir de benim midemde gaz sorunu var sürekli ağzıma gaz geliyor ve bu arada kulaklarım çok rahatsız edici şekilde şişiyor. bu doğalmıdır?
ÖM
Bahsettikleriniz kulağın direk kendine bağlı rahatsızlıklar değil. Boyun problemleriniz bu şikayetlere sebep oluyor olabilir, onun tedavisine devam etmenizi öneririm.
Mide gazı için de gastroenteroloğa gitmeniz gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Benimde Sağ kulakda çınlama oluyor kışın cok oluyor ve 3 yıldır gribim neden acaba bi bitmiyor ? Talasemiliyim bide...
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Uzun süren nezle durumlarında bir kulak, burun, boğaz uzmanının değerledirmesi gerekir. Alerji mi, kronik sinüzit mi v.b. Kışın kulak çınlaması olması sanki mevsimsel bir durumun östaki borusunu etkilediğini düşündürüyor, yani burun probleminiz çözülünce çınlama da geçecekmiş kanaati uyandı bende.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Çok dogru grib bi ara bitince çınlamada gidiyor, ama gribim hiç bitmiyor doktora gidince bir intihap kurutucu verip eve yolluyor bi düzelmedi...
Saygılarımla, Hamza FERLİ
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi