Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sol kulak ve kafa içi çınlama
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kafatasınızdaki yabancı cisim seslerin kemik yolu ile iletiminde sorun yaratıyor olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
HOCAM BENIM ANANEMİN KAFASI CINLIYOR DOKTOR OTEFLAVONOID ONERDI BU ISE YARARMI
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Çınlamada denenen bir ilaç. Herkeste aynı etki olmuyor maalesef. Deneyip görmek gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
merhabalar,

bir haftadır sol kulağımda aralıklı devamlı çınlama meydana geliyor. gün içinde araklı baş ağrısı hissediyorum. internetten yaptığım araştırmalarda (ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum) beyin ile ilgili olabileceği yazıyordu. bununla birlikte üzerinde durmamıştım ama internette yazanlara göre tespitim oldu konuşmada bazen zorlanma ve yürümede denge bozukluğu oluyor. bu kulak çınlaması baş ağrısını yürüyüş bozukluğu ve konuşmayı etkiler mi ? tedavisi nedir ? ne yapmam gerekir ? doktordan randevu aldım ama randevuma daha 1 hafta var sizden bilgi almak istedim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Çınlamanın birçok sebebi vardır. Önce sebebin belirlenmesi gerekir. İlk fırsatta muayene olmanızı öneririm elbette.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Selamlar hocam bu hastalığın bu kadar çok olabileceği hiç düşünmedim öncelikle herkes gibi benim de şikayetim sol kulağımda felaket boyutlarda çınlama.
Detaylı anlatacak olursam her şey sürekli bilgisayar başında sabit bir pozisyon izlememden sonra oldu önce ensemde şu misket gibi olan yerde dayanılmaz bir boyutta ağrılar çektim ve doktora gittim sebebi boyun düzleşmesiymiş tedavi oldum ağrılarım geçti daha sonra yazın tatilden döndüğümde arabaya bir kaç torba çimento atmam gerekti ve çimentoları yükledim sıra son çimentoya geldiğinde ters bir hareket ile tutuldum kaldım yarım saat yatı oturur pozisyondan sonra araba bindim ve eve gittim 1 hafta hareket edemedim daha sonra doktora gittim ve tedavi sonucu ağrıları rahatladı ama hala ağrısını çekmekteyim 1 yıl geçti. O ağrıların azalmasından sonra boynumun sürekli kütlediği farkettim ve istesem de istemesem de sürekli kendi her hareketinde kütlemeye başladı. Daha sonraları bu kütlemelerin yanına sol kulak içi çınlamalar eklendi ağrı sürekli arttı. Boynum her kütlediğinde ensemde gıcırtı meydana geldi bu gıcırtılar omuz ve sırt ve çeneme kadar yayıldı hayattan bezdim artık her gün iki üç tane ağrı kesici alıyorum bu arada.gıcırtılar be kütlemeler le birlikte ağrılar karın bölgemin etrafına yayıldı daha sonra kalp civarlarında sızlama başladı biraz zaman sonra baldır bölgemde felaket ağrıları başladı ve ayak bölgeme tamamen indi. Yürümenin iyi geldiğini fark ettim sürekli yürüdüm devamlı bisiklet kullanan bir insandım o yüzden sıkıntı yaşamadım ama oturunca boynumda ağrılar çoğalıyordu bacaklarımda ağrılar ve kulak çınlamaları daha da artıyordu şu an halen bunları yaşamaktayım 22 yaşındayım bu arada unutkanlık ve bacaklarımda şekil bozuklukları olmaya başladı ayakkabı içe doğru basmaya başladım bana yardımcı olun lütfen ağrılarım beter halde ölmekten değil ailemin üzülmesinden endişeliyim Ankara da yaşıyorum
ÖM
Hocam bir de uyuyamıyorum daha doğrusu ne kadar uyursam uyuyun yine de uykum var ve her yerde uyuyorum otobüste durakta sabahları işe giderken kendi aracımızda. Babam neyin var oğlum dedikçe yok diyorum geçiştiriyorum fakat inanın soğudum hayattan Allah kimsenin başına vermesin. Kullandığım ilaçlar hap olarak voltaren sr75, apranax kas gevşetici olarak yoğun miktarda thermo rheomon
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Boyun problemleri çınlama yapabilir. Bunun üzerine gitmeniz gerekir. Belki fizik tedavi olabilir. Stres ve endişe de var. Nöroloji ve psikolojik danışma yardımcı olur bence.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Teşekkür ederim hocam sağolun.
ÖM
Rica ederim. Acil şifalar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi