Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.67/5 - 6 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delik kulak zarı ameliyat bilgi istiyorum
selam
ben geçen ay uzman jandarma okulunu kazandım bütün aşamalrı geçtim sağlıktan bütün bölümlerden geçtim ama kulaktan geçemedim

kulağıma böyle teşhiş koydular

sağ AOS odyo bterol (doktor yazısı oldugu için okudugum kadarıyla yazıyorum)

50
odio
25

sağ AOS açık otit skotnisye

işitme testi yaptılar sonuç
kırmızı yazılı olan
pta saf ses ortalaması 500-1000-2000 hz

hava 50(mg)
kemik 25(mg)

şimdi demek istedigim ben delik olan zarımı ameliyat ettirip bu delik sorunun ortadan kaldırma istiyorum

ameliyat sonrasında

1. işitmem sol kulağım gibi sağlam olur mu?
2. 8 ay sonra ameliyat oldugum anlaşılır mı kulak arkasındaki iz silinse bile?
3. ben seneye polislik ve uzman jandarma sınavına girip bu kulaktan geçer miyim?

çünkü çok masraf yaptım bu sınav için, ameliyat olupta tekrar elemelrinden korkuyorum
oradaki doktor benim ameliyatlı oldugumu anlar mı ?kontrol ederken sadece o el feneri gibi ışıklı cihazla kulağıma sokup cıkartıyor o kadar

yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum
ÖM
ve ayrıca benim nasıl bir ameliyat olmam gerekiyor en iyi en mükemmel sonuc için
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulak muayenenizi yapmadan net bir şey söylemem mümkün değil. Sadece bilgi vermem gerekirse, kemik yolu işitmeniz 25 dB, iyi bir orta kulak operasyonu mümkünse 50 dB olan hava yolu işitme azlığınız 25 dB'e yaklaşır. Ameliyat olduğunuz kulak arkasından veya kulak içerisinden olmanız göre anlaşılabilir. Kulak arkası izi hep belli olur, sadece kulak içi belki belli olmaz.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
hocam
doktora gittim kulak zarımın deliği normalden büyük oldugunu söylediler sol kulağımda ki gibi kemik 10 db hava 10 db olmaz mı ? ve sağlam kulağıma göre yüzde kaç oranında işitme artar .kulagımın arkasındaki izi bi bakıma kaybederim kremle lazerle . mühm olan zarıma baktıklarında ameliyat oldugum anlasılmasın
ÖM
Kulak işitmeniz en fazla 25 dB olur (bana gönderdiğiniz test sonuçlarına göre yorum yapıyorum). Yara izi silinmesi mümkün değildir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
ssk anlaşmanız yok galiba hocam
Mirengoplasti en iyi çözüm diyorlar

seneye tekrara girecem sınava umarım elenmem umarım 8 aylık zaman diliminde zarımın ameliyat oldugu anlasılmaz
ÖM
avrupa yakasında en iyi kbb nerdedir hocam ssk anlaşmalı ve hangi zamanda olmalıyım
özür dilerim hocam kafanızı şişirdim ama
ÖM
Maalesef ssk anlaşmamız yok.
Bütün meslektaşlarım iyidir, bu konuda sizin frekansınızın tuttuğu hekimle görüşeceksiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

selam hocam bu Mirengoplasti kulak kanalındanda yapılabiliyormuş doğru mu hocam
Timpanoplasti de varmış kulaktaki sistemi tekrar düzenleniyormuş eğer buda gerekliyse ayriyetten bunada para ödüyormuyuz yoksa zar yapılırken a dan z ye onarım mı yapıyorlar ilave olarak para ödüyor muyuz
ÖM
çevredeki arkadaşlara sordum delik ameliyatı yaptırmıslar eskisine nazaran işitme kaybı biraz daha artmış , ben ameliyat oldugumda hepten işitme yetenegimi kaybeder miyim bu yüzden korkuyorum hepten kötüye gitmek istemiyorum
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi