Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kulak çınlaması ve kulaktan gelen ses
Merhabalar Doktor Bey,

Bir ay önce sağ kulağımda dıb dıb pıt pıt gibi devam eden ama 10 saniyeyi geçmeyen bir ses duydum ve pek önemsemedim. Aynı zamanda bu sesler olurken sanki biri içeriden kulak zarıma hafiften dokunuyor gibi geliyordu. İki gündür aynı ses özellikle gece yatarken sessiz ortamda bir kaç kere tekrarlamaya başladı ve sol kulağımda daha fazla olmak üzere çınlama oluyor.

Daha önce de ara ara akşamları çınlardı ama geçici olurdu. Özellikle dün akşam uyandığımda çınlamanın hiç olmadığı kadar çok gürültülü olduğunu fark ettim. Bugün bir doktora gittim ve işitme testi yaptırdım. Sadece dinlemeyle ilgili bir test yaptılar benimle konuşmadılar ve sonuç normal çıktı. doktor bana iç kulak ya da orta kulakta bir sorun olmadığını bu sorunun dış kulakta olduğunu ve kendi kendine geçeceğini söyledi. Açıklamalar pek bana rahatlatıcı gelmedi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Şimdiden teşekkürler.
ÖM
Merhaba . Ben 17 yaşındayım. Yaklaşık 1 yıldır sürekli başım dönüyor ve kulağımda çınlamalar meydana geliyor. Ama hiç durmak bilmiyor sürekli. Ders çalışamıyorum , birşeye kolay odaklanamıyorum bu hastalığım yüzünden. Geçen yıl doktora gittim beyin MR çektirdi fakat birşey olmadığını söyledi ve psikolojik olabileceğini söyledi. Pek inandırıcı bulmadım , birşey olduğundan emindim çünkü hiç susmuyor dönmelerim bitmiyordu. başka doktora gitmedim cesaret edip. Verceeğiniz cevaba göre bir araştırma yapıp gitmeyi düşünüyorum. Sizce ne olabilir. Ayrıca şunu da belirmek isterim önemli olabilir ki öyle olduğuna eminim ; 3-5 kez baş dönmesinden dolayı düştüm. Birden ayaklarım titriyor ve ne olduğunu anlamadan kendimi yerde buluyorum birkaç saniye bilincim yerinde olmuyor. Birkeresindede koltukta otururken oldu vebacaklarım titredi ve kendimi yerde buldum. yardımcı olursanız sevinirim , şimdiden teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bir yerde daha sorunuzu cevaplamıştım.
Kulak burun boğaz bölümüne gitmeniz gerekir, hekiminize "Meniere hastalığı" düşünüp düşünmediğini de sormanızı öneririm.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Doktor bey bu cevabı hangi nickli üeye yazdığınızı belirtirseniz sevinirim. niğde kullanıcısı yeni konu açacağına benim konuma cevap vermiş bundan dolayı karışıklık oluyor.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Doğru söylüyorsunuz bir önceki cevabı niğde96 rumuzlu üyemize yaptım, sizinkini şimdi farkettim.
Anladığım kadarı ile muayeneniz ve testleriniz normal. Bu durumda östaki borunuzda fonksiyon bozukluğu, dış kulak yolunda ufak bir kir veya kıl, çene ekleminizde problem gibi sebeplere bakılması gerekir diye düşünüyorum. Şikayetler devam ederse bu konuları doktorunzua danışmanızı öneririm.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Cevabınız için çok teşekkürler. uzun zamandır sinüzitimden rahatsızdım ondan da şüpheleniyorum. bugün ikinci bir doktora görüneceğim.
ÖM
Yeniden Merhaba İrfan Bey,

İkinci doktor aşağıda adını yazacağım ilaçları verdi.

Apikobal, risonel ve vastarel MR. İlk iki ilaçta bir sorun yok ama vastarel gerçekten ağır bir ilaç. Acaba benim durumumda gerçekten sizce gerekli mi, başka bir ilaç olamaz mıydı?

Doktor bu ilaçları kullanmamı ve hala çınlama geçmezse röntgen çektireceğini söyledi.

Şimdiden teşekkürler.
ÖM
Benim kulağımda motor sesi gibi var ama sizinde ilk msj dediğiniz gibi sanki kulak zarıma deyiyorlar yani hareketliliği hissediyorum. İlaçlarınızı kullandığınızda bir gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim
ÖM
İrfan Bey ilaçlarımla ilgili bir soru sormuştum ama forumdaki yoğunluktan gözden kaçmış galiba yeniden sorumu tekrarlamak istiyorum.

Doktorum aşağıda adını yazdığım ilaçları verdi.

Apikobal, risonel ve vastarel MR. İlk iki ilaçta bir sorun yok ama vastarel gerçekten ağır bir ilaç. Acaba benim durumumda gerçekten sizce gerekli mi, başka bir ilaç olamaz mıydı?

Doktor bu ilaçları kullanmamı ve hala çınlama geçmezse röntgen çektireceğini söyledi.

Ayrıca söylemeyi unuttuğum bir durum daha var uzun yolculuk yaptığım zaman basınç değişikliği oluyormuş gibi kulağımda tıkanma oluyor ve motor sesinin geldiği sağ kulağım bazen sanki uzun saatler bir kulağınızın üstüne yatarsınız da uyandığınızda ağrır ya aynı onun gibi ağrıyor.
ÖM
İlaçları başkası yazdığı için yorum yapmam etik olmaz bu sebeple özellikle öneride bulunmadım.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi