Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak zarı yırtılması
Merhaba doktor bey;

4 gün önce su kaçması ve kulaklarımın kapanması sonucu doktora gittim. Kulaklarım temizlendi. Fakat doktor sol kulağımda kulak zarının yırtılmış olabileceğini söyledi. Onadron ve Siprogut damlalarını kullanmamı 15 gün sonra tekrar gelmemi söyledi. Kulağımda ağrı, akıntı duyma sorunu hiçbir şey yok şu anda. Sadece damlaları kullandıktan sonra kulağımda hafif bir kaşıntı oluyor. Kulak zarında yırtılma olsaydı duymamda azalma yada başka belirtiler olması gerekmez miydi ? Şimdiden teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ufak yırtılmalarda problem hissetmeyebilirsiniz, kulak zarınızın delik olup olmadığı ise şüphe uyandıracak bir durum değildir, muayene ile tam teşhis konabilir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
MERHABA HOCAM DÜN GECE ANI BIR AĞRI VE KULAĞIMDA OLUSAN KANAMAYLA DOKTORA GİTTİK ANTIBIYOTIK TEDAVISINE BASLADI KULAĞIMDA KAN PIHTISI OLUŞTUĞU İÇİN KULAK ZARIMDAKI DELİĞİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ TESPIT EDEMEDIK PAZARTESI İŞİTME TESTI VE DURUMUMUA BAKMAK İÇİN RANDEVU VERDI .BENIM SORUM ŞU MUTLAKA AMELİYAT OLMALIMIYIM YANI BU YIRTILAN ZAR İLAÇLA FALAN KENDINI YENILEMEZMI ?BİRDE MUTLAKA AMELIYAT OLMAM GEREKIRSE LOKAL Mİ OLUR ANESTEZIMI BIRDE HOCAM KULAĞIMDA HALA RADYO FREKANSI AYARLARKEN DUYDUĞUMUZ BIR SES DUYUYORUM KULAĞIMIN İÇİNE BALON KAÇMIŞ KAFAM KOCAMAN OLMUŞ GİBİ KENDIMI ÇOK KÖTÜ HİSSEDIYORUM VE DENGE SORUNU YASIYORUM AMELIYAT OLMAZSAM EĞER BU HEP BÖYLEMI SÜRER .TESEKKÜRLER
SAYGILAR
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulağınızdaki kanama ve ağrı yeni mi eski bir hastalığın devamı mı önce bunun bilinmesi gerekir. Orta kulak veya dış kulak yolu enfeksiyonu mu oldunuz veya kulağınıza darbe mi aldınız bilemiyorum. Şayet yeni bir problem ve kulak zarı da yeni delinmişse çoğunlukla kendi kendine kapanma ihtimali vardır, elbette teşhisinizi ve gerekli tedaviyi sizi muayene eden hekim arkadaşımız yapacaktır.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
merhaba doktor bey kulak zarımdaki yırtılma için kulağıma sigara kağıdı konuldu bu işlem üzerinden 1 ay geçti fakar ben hala hafif bi uğultu ve kulağımda kalp atimi hissediyorum bu normal mi acaba yada iyilesme yokmu oyuzden mi boyle
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bu ancak muayene ile anlaşılır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(26-08-2018, Saat:02:29 AM)tuba tuba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba doktor bey kulak zarımdaki yırtılma için kulağıma sigara kağıdı konuldu bu işlem üzerinden 1 ay geçti fakar ben hala hafif bi uğultu ve kulağımda kalp atimi hissediyorum bu normal mi acaba yada iyilesme yokmu oyuzden mi boyle
ÖM
Merhabalar
Aynı durum bendede var
1 hafta önce oldu
Uğultu dayanılmaz şekilde
Acaba siz şu an nasılsınız çok merak ediyorum lütfen cevap verirmisiniz ?
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi