Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ventilasyon Tüpü (Orta Kulakta Sıvı Birikmesi)
Merhaba,
hocam

6 ay kadar önce her iki kulağıma orta kulakta sıvı birikmesi sebebiyle ventilasyon tüpü takıldı. 2 gün önce ise sol kulağımdaki tüpü doktorum düştüğünü söyleyip aldı. Sağ kulak için ise gliserin damlatmamı ve kirlerin yumuşamasını sonrasında ise o tüpü de alabileceğini söyledi. Şu an için bir sıvı birikmesi olmadığını söyledi.

Hocam bundan sonrası için dikkat etmem gereken nedir.? Ben tekrar aynı süreç içerisine girmemem için neleri gözden geçirmeliyim.? Halen biraz azalsa da çınlama şekilde devam eden bir ses var. Ayrıca burun gerisine doğru akıntı , geniz akıntısı ve sol kulağımda yutkunma ile pıt pıt sesi yapıyor. Halen allerji testlerini yaptırma fırsatım olmadı. Östakiyle ilgili olduğu söylenen bu sorun östaki kendini bu süre içerisinde toplayıp toplamadığını kendim de anlayabilir miyim.? Ara ara başka testler, kontroller yaptırmam gerekir mi.? Deloday,desmont allerji ilaçlarını kullanmaya devam mı etmeliyim. Önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Östaki problemi yaratabilecek bütün sebepler ekarte edilmeli. Sigara, reflü, alerji, havuz, tuzlu su ile burun yıkama vb.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi