Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak cınlaması
Merhaba hocam 1 aydın kulak cınlamam mevcut. Başlarda dolgunluk hissi olurdu kulagımda. Eve sessiz ortama geldigimde 10 15 dk cınlama olurdu sonra geçerdi . Fakat 2 haftadır artık 7/24 ses olmakta . Doktora gittim . Vakum ile cıkartamadı. Yumusatıcı verdi . Bugün tekrar gittim büyük kısmını çıkardım dedi. İşlem bittiginde 3 5 dk cınlamam gecti. Sesleri daha net duymaya başladım . Ama Sonra tekrar başladı çınlama . Doktora danıstıgımda kulak zarı uzerinde de kir olduğunu ama onu vakumla cekmenin riskli olduğunu söyledi . Bir süre daha devam et dedi Damlaya ve oksijenli suya.

Tiz bir ses olmakta . Kafamın Bazı pozisyonlarında artmakta. Esneme yaptıgımda daha da artmakta.

Yapabilecegim neler var acaba .
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Öncelikle dış kulak yolundaki biriken akıntının tam olarak temizlenmesini beklemek gerekir ki ondan sonra çınlama devam ederse başka araştırmalara gidilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(30-10-2018, Saat:07:41 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Öncelikle dış kulak yolundaki biriken akıntının tam olarak temizlenmesini beklemek gerekir ki ondan sonra çınlama devam ederse başka araştırmalara gidilir.

gliserin peşine de oksijenli su yeterli olurmu su asamada kendi kendime evde tedavi etmem icin... 1 hafta kadar bunları kullanmayı dusunuyorum..gecmezse tekrar gidecegim doktora...

dediği gibi kulak zarı ustundeki kir gecmezse baska nasıl bir yol izlenir...
ÖM
Ben önermem. Tahriş yapabilir. Gliserin ile yumuşatmak uygun olda da hekimin sonunda bakıp bütün birikintiyi alması gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam tekrar danışmak istiyorum . Bugün tekrar gittim doktora . İki kulagımda çok kirlenmiş . Siyah kıl parçalarını gördüm hatta . Sac kesiminden sonra kıllar oraya gitmiş sanırım . İki kulagımda temizlendi oksijenli su dökülüp mikro cerrahi altında . çınlayan kulagımın uğultusu azaldı fakat tamamen geçmedi . Artık dısarda hissetmiyorum sesi . Fakat sessiz ortamda hissediyorum . Doktorum tüm temizliği yaptım sadece biraZ kulak zarı üstünde kaldı dedi. Kulak zarı ustundeki kir nasıl çıkar acaba . Kendiliğindenmi yoksa oksıjenli su kullanayımmı
ÖM
Kendiliğinden çıkar. Biraz sürer elbette. Kulağınızı sudan korumayın. Bir şey damlatmayın
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi